2022 Emmy Ödülleri’ne HBO ve Apple TV+ üretimleri damga vurdu

“Televizyon dünyasının Oscarı” olarak bilinen Emmy Primetime Mükafatları bu yıl 74. kez sahiplerini buldu.

Ödül gecesinde 25 kısımda aday olarak en çok adaylığı eline alan HBO üretimi Succession, “En uygun Drama Dizisi” ödülüne layık görüldü. Ayrıyeten dizinin oyuncularından Matthew Macfayden “En Yeterli Yardımcı Erkek Dizi Oyuncusu” mükafatını aldı.

HBO’nun bir öteki üretimi “White Lotus” ise “En Uygun Küçük Dizi” mükafatını alırken, dizinin oyuncularından Jennifer Coolidge ve Murray Barlett, küçük dizi alanında en düzgün yardımcı bayan ve erkek oyuncu mükafatlarını aldı. Dizinin yaratıcısı Mike White da “En âlâ Senaryo” ve “En Güzel Yönetmen” ödüllerinin sahibi oldu.

Ayrıca yeniden bir HBO imali olan “Euphoria”nın başrol oyuncusu Zendaya, “En Güzel Bayan Drama Oyuncusu” mükafatını alırken, Netflix dizisi Squid Game’in başrol oyuncusu Lee Jung-jae de “En Güzel Erkek Drama Oyuncusu” mükafatına layık görüldü.

Öte yandan Apple TV+ yapımı Ted Lasso da bu yıl ikinci kere “En Âlâ Güldürü Dizisi” mükafatını aldı. Ayrıyeten dizinin oyuncularından Jason Sudeikis “En Uygun Erkek Başrol Güldürü Oyuncusu” mükafatına, Brett Goldstein de “En Düzgün Yardımcı Erkek Güldürü Oyuncusu” mükafatını aldı.

Netflix üretimi Ozark’ın oyuncusu Julia Garner, “En yeterli Yardımcı Bayan Drama Oyuncusu” mükafatını, HBO Max imali Hacks’de rol alan Jean Smart “En Güzel Bayan Başrol Güldürü Oyuncusu”, ABC üretimi Abbott Elementary’de yer alan Sheryl Lee Ralph da “En Düzgün Yardımcı Güldürü Oyuncusu” mükafatlarını meskenine götürdü.

Hulu imali Dopesick’in başrol oyuncusu Michael Keaton “En Yeterli Erkek Küçük Dizi Oyuncusu”, tekrar Hulu imali The Dropout’un oyuncusu Amanda Seyfried da “En Âlâ Bayan Küçük Dizi Oyuncusu” ödülünün sahibi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.