Afrika’da TUSAŞ rüzgarı! ”Türkiye global oyuncular arasında”

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, 21-25 Eylül 2022 tarihlerinde Güney Afrika’da gerçekleşecek olan Africa Aerospace and Defence (Afrika Havacılık ve Savunma) fuarına katılarak, yerli ve ulusal imkanlarla geliştirdiği platformlarını bölge coğrafyası ile buluşturacak ve bölgesel iş modelleri geliştirmek emeliyle fuara iştirak edecek heyetlerle temaslarda bulunacak.

Uluslararası tanıtım faaliyetlerine bir yenisini daha ekleyecek olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Güney Afrika’nın Pretorya bölgesinde bulunan Waterkloof Hava Üssü’nde gerçekleşecek Afrika Havacılık ve Savunma fuarına katılacak. Türkiye’nin havacılık ekosisteminin öncü şirketi olarak geliştirdiği hava platformlarını ve uzay projelerini standını ziyaret edecek heyetlere tanıtacak olan şirket, Ulusal Muharip Uçak, Aksungur, Atak, Hürjet, Hürkuş-C, Anka, Small GEO ve Göktürk ile fuarda yerini alacak.

Afrika Havacılık ve Savunma fuarına ait açıklamalarda bulunan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Temel Kotil, “Savunma Sanayii Başkanlığı’mızın liderliğinde Türkiye’nin ulusal iştirak çerçevesinde temsil edileceği fuarda, ülkemizin savunma ve havacılık alanındaki ileri teknolojilerini Afrika bölgesinden ve dünyanın farklı ülkelerinden fuara katılacak heyetlerle buluşturacağız. Fuarda bir ortaya geleceğimiz heyetlere geliştirdiğimiz platformları ve yeni jenerasyon iş modellerimizi anlatacak olmanın heyecanı içindeyiz” dedi.

“TÜRKİYE, HAVACILIK, UZAY VE SAVUNMA SANAYİİNDE GLOBAL OYUNCULAR ORTASINDA YER ALMAKTADIR”

Kotil, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii hakkında bilgiler vererek şu kelamları kaydetti:

“Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, sabit ve döner kanatlı hava platformlarından insansız hava araçları ve uzay sistemlerine kadar entegre havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin tasarım, geliştirme, modernizasyon, üretim, entegrasyon ve ömür döngüsü dayanak süreçlerinde 4 milyon metrekare açık, 640 bin metrekare kapalı alanda 12 bini aşkın çalışanı ile hizmet vermeye devam ediyor. Türkiye’nin teknoloji merkezi pozisyonunda olup; havacılık, uzay ve savunma sanayiinde global oyuncular ortasında yer almaktadır.”

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.