AK Parti’li Hamza Dağ’dan Kılıçdaroğlu’na: ‘Sarı’lar diye bir bürokrat kitlesi oluşturuyor

AK Partili Dağ’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Kılıçdaroğlu CHP’si ile bizim AK Parti ortasındaki fark ideolojik fark değildir. Aramızdaki tek fark ahlakidir. Kılıçdaroğlu bir müddettir ısrarla palavra, palavraları devam ettirmek suretiyle siyaset üretme içinde. Kurumlara baskın üzere yapılan şeyler, görüntüler vasıtasıyla toplumun inanmasını sağlamak.

FETÖ’nün sözcülüğü prosedürünü uyguluyor sayın Kılıçdaroğlu. 2010’dan bu yana FETÖ sözcülüğü yapıyor. Bu olay üzerinden yorumladığımızda açık ve net görüyoruz. Vakıflar açıklama da yaptılar.

FETÖ VE KILIÇDAROĞLU’NUN PARALEL AÇIKLAMALARI

Gündüz FETÖ’cü hesapların paylaşımlarına baktığımızda gündemi takip edenler açıklamaların bu minvalde olacağını öngörmüşlerdir. Kılıçdaroğlu, son periyotta uygunca arttırdı, yaptığı muhalefet Türkiye’nin menfaatlerine muhalefet.

“SARI’LAR DİYE BİR BÜROKRAT KİTLESİ OLUŞTURUYOR”

Kılıçdaroğlu’nun ortaya koyduğu savların tamamı FETÖ’nün yıllardır ortaya koyduğu argümanlar. O görüntüde bürokratları ayırıyor. ‘Sarı’lar diye bir bürokrat kitlesi oluşturuyor.

Bürokratları tehdit ederek bir yol almaya uğraş ediyor. Siyasette rakipler olacak, oldu bugüne kadar, bundan sonra da olacak. Seçim olmayan ülkelerde bile muhalefet oluşuyor kendi içinde. Siyasi rekabet olacak lakin ahlaki unsur vardır. Ne kendi ailenizi ne de rakibinizin ailesini karıştırırsınız.

TİPKEN VAKFI KONUSU

Hayır telaşımız yok. Ortaya konulan kelamlara karşılık veriyoruz. O günkü kelamlar bugün bir gazeteci tarafından söylense, ya da bir kahvede söylense dikkate almazsınız. Kılıçdaroğlu o denli ya da bu türlü Türkiye’nin ikinci partisinin genel lideri. Genel lidere değer verdiğimiz için değil bu millete değer verdiğimiz için karşılık vermek zorundayız. Ortada kamuoyunun çok bilmediği TİPKEN Vakfı… Yasal olmayan hiçbir şey yok. TİPKEN Vakfı, Amerika’da yurt ve burs imkanı veriyor. 14 yurdu var. Bir tane de 21 katlı büyük bir yurdu yapıyor. 

Hepsine kamuoyuna açık şeyler. Yapılan işler muhakkak. Kaçış diyor sayın Kılıçdaroğlu. Ortada yaşanan gerçekler var. en barizi 15 Temmuz’dur. Cumhurbaşkanımızı, ailesini, bizleri itham etmek gerçek yol, yol değildir. Sayın Kılıçdaroğlu bir dalga konusu oldu bunun üzerinden.

KILIÇDAROĞLU’NUN İFTİRASINDA DİKKAT ÇEKEN ZAMANLAMA

Bu açıklamalar siyaseten bize bir ziyan vermiyor. Her açıklama sonrası o yaptığı husus bir balon olarak patlıyor. İnandırıcılıklarını CHP siyaseti yitiriyor. Palavralar ispatlanmıyor. Kılıçdaroğlu davette bulunuyor. Elektrikle alakalı, kendisi fatura ödemeyeceğini söylediğinde teşkilatına ‘ödemeyin’ demişti, vazgeçti. Belediyelere davette bulunuyor, öğrencileri yapacağınız yurtlara alın diyor, hiçbir belediye karşılık vermiyor. Partisi içindeki muhalefeti ortadan kaldırmış durumda. Demek ki 6’lı masa konusunda kahırları var ki daima kendini ön plana çıkarma durumunda…

CHP’NİN İSTANBUL MİTİNGİNDE ‘GÖNLÜMÜZÜN ADAYI’ KILIÇDAROĞLU KELAMLARI

Bir müddettir Kılıçdaroğlu ve etrafındakiler kendilerini bağlıyorlar. Engin Altay’ın da o gün açıklamaları vardı ‘gönlümüzün adayı’ biçiminde. Vatandaşımız nezdinde en kıymetli konu inançtır.  Kendilerini bağladıktan sonra nasıl bir geri dönüş yapacaklarını bilemiyoruz doğrusu.

“6’LI MASADAN EN KOLAY PROBLEMDE BİLE İTTİFAK ÇIKMAZ”

Anket üzerinden ortaya konan yorum gerçek değil. Kılıçdaroğlu demek ki öncelikle ÂLÂ Parti ve 6’lı masayı ikna etmesi lazım. O 6’lı masadan en kolay problemde bile ittifak çıkmaz. Abdülhamit konusunu açın orada, buyurun sayın Akşener 6’lı masada bunu tartışmaya açsın. İttifakı bırakın hengame etmemiş formda çıkma ihtimalleri yok. Aday belirleme niyetleri varsa imkan dahilinde değil esasen. Bazen 6’lı masadan açıklamalar geliyor. Biz çok net söz edelim 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan’dır. 

TABAN FİYAT ARTIRIMI

Minimum fiyatta ikinci bir artırım olacak mı? sorusunu yanıtlayan Dağ, “Çalışma bakanımızın açıklamalarını takip etmek daha hakikat olur” halinde konuştu.

KONUT FİYATLARINDAKİ FAHİŞ ARTIŞ

Konut kiralarıyla ilgili yapılacak düzenleme de değinen Dağ, “Benim dikkat çekmeye çalıştığım nokta vatandaşın gündeminde olan her husus AK Parti’nin ve ilgili bakanlıkların gündemindedir. Bu hususta atılacak adımları atmaya hazırız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.