Almanya Başbakanı Scholz’un katıldığı partide en az 9 bayana ‘tecavüz hapı’ verildi savı

Almanya’da Başbakan Olaf Scholz’un ve yaklaşık 1000 milletvekilinin katıldığı Toplumsal Demokrat Parti’nin (SPD) klâsik yaz partisinde, en az dokuz bayana ‘tecavüz hapı’ verildiği sav edildi. SPD’nin Eş Genel Lideri Lars Klingbeil, Die Welt gazetesine verdiği demeçte, “SPD tarafından düzenlenen bir aktiflikte bu türlü bir şeyin olması beni kızdırıyor” dedi. Klingbeil, sorumlular hakkında soruşturma yürütülmesi için davette bulundu.

SPD’den Katja Mast ise, Twitter’da yaptığı paylaşımda, “İlgili herkese şikayette bulunmalarını tavsiye ediyorum” sözlerini kullandı. Berlin polisi, 21 yaşında bir bayanın ‘bir siyasi partinin yaz partisi’ sonrası şikayette bulunmasının akabinde tezlerin araştırıldığını belirtti.

Açıklamada, şikayette bulunan bayanın ‘ertesi gün partiyi hatırlamadığını’ söylediği aktarıldı. Buna nazaran bayan, polise olay sırasında yiyecek ve alkolsüz içecekler tükettikten sonra midesinin bulandığını ve başının döndüğünü söyledi. Polis, şu ana kadar dört hadiseden haberdar olduklarını bildirdi. (DIŞ HABERLER)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.