Ankaragücü Kulübü Lideri Faruk Koca: Welbeck ile görüştük

Spor Toto 1. Lig şampiyonluk kupasının sergilendiği Ankaragücü Store’un aktifliğine katılan Faruk Koca, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Topluluğun şampiyonluk coşkusunu yaşadığını anlatan Koca, kupanın gelecek hafta çarşamba gününe kadar sergileneceğini belirtti.

Ağır bir tempoda transferler için çalıştıklarını aktaran sarı-lacivertli kulübün lideri, “Kamp başlamadan transfer etmek istediğimiz oyuncuların yüzde 80-90’ını getirmek istiyoruz. Muhteşem Lig’de de kupalar alacağız. Üstün Lig’de Ankaragücü’ne muvaffakiyetler kazandıracağımıza inanıyorum. Topluluğumuz takviyesini eksik etmesin. Kombinelerimiz de çıkacak.” diye konuştu.

“Süreç devam ediyor”

Bilhassa toplumsal medyada gündem olan Welbeck’le ilgili gelen sorular üzerine Koca, “Evet, arkadaşlarımız bir görüşme yaptı fakat oyuncuyla ilgili süreç devam ediyor. Biraz başımızda soru işaretleri var. Bu soru işaretleri bitmeden olmaz. Ekonomik ve kimi problemlerle ilgili görüşmeler devam ediyor. Bitti demek yanlış olur. Orada görüştüğümüz öbür isimler de var.” yanıtını verdi.

Faruk Koca, Welbeck’le görüntü konferans sistemiyle görüştüklerini lisana getirerek, şunları kaydetti:

“Oyuncu Ankaragücü’ne sıcak. Daha evvel ‘anlaştık’ dediğimiz sportmen o değil. İngiltere’de oynayan, İngiliz olmayan bir oyuncu da var. Bitmeden açıklamamız yanlışsız değil. Birinci 11’de oynayacak 7 ya da 8 isim istiyoruz. Santrfor bölgesine en az iki isim almamız gerekiyor. Kanatlarda iki aldık, bir isim daha alacağız. 8 numaraya bir isim, ön liberoya da bir isim alacağız. Bir de sol bek alacağız. Birinci yapılanmamız bu. Kampta aksaklık görürsek alırız. Şu an bir kaleciyle görüşüyoruz. Bahadır var esasen, ondan beklentimiz çok. Hocamızın da aklında birinci kaleci olarak Bahadır var. Önlemlerimizi de alacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.