Beykoz’da bayan cinayeti: Handan’ı silahla katletti

Olay sabah saatlerinde Fatih Mahallesi’nde 4 katlı binanın giriş katındaki dairede meydana geldi. Savlara nazaran eşinden ayrılan 2 çocuk babası Mesut Uzun, birlikte yaşadığı Handan Uyaroğlu ile bilinmeyen nedenle tartışma yaşadı.

GÖĞSÜNDEN VURDU

Tartışmanın bir anda hengameye dönüşmesi üzerine Mesut Uzun, ruhsatsız silahı ile Handan Uyaroğlu’nu göğsünden vurdu. Uzun meskenin içinde rast gele ateş etmeye devam etti. Kurşunlardan biri sokaktaki aracın camına isabet etti.

İNTİHARA KALKIŞTI

Mesut Uzun daha sonra arkadaşlarını arayarak “Yanlış bir şey yaptım, sıkıntı durumdayım ben gidiyorum” dedikten sonra telefonu kapattı. Uzun daha sonra birebir silahla başına ateş ederek intihara teşebbüs etti.

BAYAN KURTARILAMADI

Arkadaşlarının ihbarı üzerine olay yerine polis ve sıhhat grupları geldi. İçeriye giren gruplar Mesut Uzun ve Handan Uyaroğlu’nu yerde kanlar içinde yatarken buldu. Kısa müddette gelen sıhhat grupları, yaptığı incelemede Uyaroğlu’nun hayatını kaybettiğini, Uzun’un ise yaralı olduğunu belirledi.

Birinci müdahalenin akabinde Uzun, ambulansla Paşabahçe Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Olay yeri ve savcının incelemesinin akabinde Handen Uyaroğlu’nun cenazesi İsimli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

ARKADAŞLARINI ‘ARAYARAK YANLIŞ YAPTIM’ DEMİŞ 

Mahallede esnafından Hakan Aras, “Sabah 06.00 sıralarında silah sesleri duyulmuş. 08.00 üzere de polis ve ambulans geldiğini gördük” diye konuştu.

Yardım etmek için meskene girdiğini söyleyen Halil Bozkurt ise, “Ambulans geldi ve yardım istediler. İçeri girdiğimizde bir kişi yaralı, bir kişinin de vefat ettiğini gördüm. Daha evvel de hengame ediyorlarmış. Tartışma büyüyünce bayanı vurmuş” diye konuştu.

Komşuları Fazlı Gedik de “Sabah saatlerinde arkadaşlarını arayarak ‘Yanlış yaptım, sıkıntı durumdayım ben gidiyorum’ demiş” biçiminde konuştu.

Polisin olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.