Büyükçekmece’de çöken yola araba düştü

Olay, öğlen saatlerinde Büyükçekmece Fatih Mahallesinde bulunan bir caddede yaşandı. İSKİ’nin çalışma yaptığı Gazi Mustafa cadde’sinde bilinmeyen nedenle çökme meydana geldi. Çökme sırasında ziyan gören isale sınırı patladı. Çöken yolda oluşan çukurlara 2 araba düşerken, isale çizgisinden sızan su orta sokaklardaki konutların bahçelerini bastı. Birtakım vatandaşlar ise bahçelerine su girmemesi için kapılarının önlerini plastiklerle kapamaya çalıştı. İsale sınırından daha fazla su sızmaması için vana kapatılırken, birtakım konutlarda su kesintisi yaşandı.

“CAN HAVLİ İLE ÇIKTIK”

Arabası çukura düşen Derya Yılmaz, “Yol akıyordu. Belediye rastgele bir işaret koymamıştı. Önümüzden araçlar gidiyordu. Birden yol çöktü. Çukura düşmeye başladık. Ben ve arkadaşım otomobilden can havli ile kaçtık. Etraftaki beşerler, arabamı iterek çıkardılar. Belediyenin hatası” dedi.

“BÜTÜN BAHÇEMİZ SU İÇİNDE KALDI”

Konutunun bahçesi su içinde kalan Canan Tartan ise, “Arka yolda bir patlama olmuş. 3 saattir durduramadılar. Vanayı bulamadılar. Bütün bahçemiz su içinde kaldı. 50 yıllık bina. Temelinin çökebileceğini söylediler. Bahçe çamur içinde kaldı. Yarım saat sonra tabip randevum vardı. İptal etmek zorunda kaldım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.