CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı: Ulusal Eğitim Bakanı sorulara yanıt veremiyor

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Ulusal Eğitim Bakanlığı’nda yaşandığı argüman edilen yolsuzlukları ve bu yolsuzlukları yapanların kimler olduğunu öğrenmek için Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yanıtlaması istemiyle 27 Nisan’da şu soruları sormuştu.

2018-2022 yılları ortasında Bakanlığınız ile Bakanlığınıza bağlı kurum ve kuruluşlarda yolsuzluk nedeniyle soruşturma yahut dava açılan bürokrat var mıdır? Varsa yıllara nazaran dağılımı nedir? Bu şahısların misyonları nelerdir? Bu yıllar ortasında yolsuzluk nedeniyle misyondan alınan bürokrat var mıdır? Varsa yıllara nazaran dağılımı nedir?

2018-2022 yılları ortasında Bakanlığınız ile Bakanlığınıza bağlı kurum ve kuruluşlarda yolsuzluk nedeniyle soruşturma yahut dava açılan işçi var mıdır? Varsa yıllara nazaran dağılımı nedir? Bu bireylerin vazifeleri nelerdir? Bu yıllar ortasında yolsuzluk nedeniyle misyondan alınan işçi var mıdır? Varsa yıllara nazaran dağılımı nedir?

“O MAKAMDA OTURMAMALI”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in sözkonusu önergeye karşılığın sorularıyla alakalı olmadığını söz eden CHP’li Tığlı, “Millî Eğitim Bakanlığı’ndaki koskoca bakanlık makamında oturan bir kişinin, kendisine sorulan soruları anlamaması ve bahisle alakası olmayan farklı yanıtlar vermesi ulusal eğitimin hangi seviyede ve kimlerin elinde olduğunu göstermektedir. Çok kolay ve anlaşılabilir olan bu iki soruyu anlayamayan kişinin de o makamda oturmaması gerekmektedir” sözlerini kullandı.

Bakan Özer’in Tığlı’nın önergesi üzerine verdiği karşılık şöyle:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.