CHP’den ‘eğitim’ takviyesi: Dar gelirli öğrencilere kırtasiye yardımı yapılacak

ANKARA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lokal İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun imzasıyla tüm partili belediye liderlerine yazı gönderildi.

Gönderilen yazıda 12 Eylül Pazartesi başlayacak olan yeni eğitim- öğretim yılı öncesinde kırtasiye masraflarının geçen yıla oranla 2-3 kat arttığına ve iktidarın bu meseleye karşı tedbir almadığına dikkat çekilerek, dar gelirli öğrencilerin eğitim/kırtasiye masraflarına dayanak olunması istendi.

‘FİYATLAR KATLANDI, İKTİDAR TEDBİR ALMADI’

Okul hazırlıklarına devam eden öğrenci ve velilerin eğitim/kırtasiye masraflarında yaşanan fiyat artışlarına karşı ağır bir maddi yük altında kaldığına vurgu yapılan yazıda,

“Özellikle dar gelirli ailelerimiz, geçen yıla nazaran 2-3 kat artan fiyatlar karşısında büyük mağduriyet yaşamaktadır. Siyasi iktidar ise bu tablo karşısında bir tedbir almayarak, vatandaşlarımızı meseleleriyle baş başa bırakmıştır” denildi.

BELEDİYELERE ‘DESTEK’ TALİMATI

CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nun davetiyle, tüm partili belediyelerin kendi bölgelerindeki gereksinim sahibi aileleri tespit ederek, okul çağındaki öğrencilere eğitim/kırtasiye takviyesi verilmesinin yararlı olacağı tabir edilen yazıda,

“Geçen eğitim-öğretim yılında öğrencilerimize her alanda değerli dayanaklar sağlayan belediyelerimizin, bu yıl da takviyelerini artırarak öğrencilerimizin yanında duracağına inanıyoruz” sözlerine yer verildi.

‘GEÇEN YIL 700 BİN ÖĞRENCİYE DAYANAK VERİLDİ’

Torun, bahisle ilgili olarak yaptığı açıklamada ise şunları söyledi: “Belediyelerimiz geçen yıl Kara Kış Fonu kapsamında yaklaşık 700 bin öğrenciye toplamda 280 milyon lirayı bulan eğitim/kırtasiye yardımında bulundu. Belediyelerimiz bu yıl da kırtasiye başta olmak üzere farklı eğitim masrafları için yardımlarını artırarak öğrencilerimize dayanak olmaya devam edecek.” (DUVAR)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.