Erdoğan’dan sonra artık de Bahçeli… Maksat gösterilen hekimlerden reaksiyon: ‘Farz edin ki gittik işte!’

Konya’da, Kent Hastanesi’nde hasta yakını Hacı Mehmet Akçay, Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya’yı tabancayla başına ateş ederek öldürmüştü. Saldırgan, akabinde birebir tabancayla başına ateş edip hayatına son vermişti. 

Türkiye’nin gündemine oturan bu olay, kamuoyunun yıllardır sıhhatte yaşanan şiddet ve cinayet olaylarına dikkatini çekti.

Karakaya’nın mevti büyük reaksiyona neden olurken; doktorlar grev kararı aldı. 

Türk Tabipleri Birliği, Dr. Ekrem Karakaya’nın misyon başında öldürülmesinin akabinde doktoralara yönelik şiddete karşı 7-8 Temmuz’da grevde olacaklarını duyurdu ve sağlıkçılar, birçok hastanede iş bıraktı.

Dün protesto için İstanbul’da Çapa’da toplanarak Vilayet Sıhhat Müdürlüğü’ne yanlışsız yürümek isteyen hekimlere polis mani olmak istedi. Çıkan arbedede güvenilk güçleri hekimlere kalkan ve biber gazıyla müdahale etti.

Müdahale sırasında kötüleşen bir polise ise tekrar hareketteki hekimler müdahale etti.

Eylemlerinde “Yaşamak, yaşatmak istiyoruz. Neden daima biz öldürülüyoruz?” diye soran tabipler bugün de grevlerine devam ediyor. 

“GİDERLERSE GİTSİNLER DEMİŞTİ”

Doktorlar aksiyonlarını sürdürürken Erdoğan’ın yurt dışına giden tabipler için “Giderlerse gitsinler” kelamları hatırlatıldı. 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yurt dışını hedefleyen ve kamu hastanelerinden istifa eden hekimlere “Varsın giderlerse gitsinler. Biz de yeni yetişen tabiplerle, asistanlarla götürürüz” diye çıkışmıştı.

“BAHÇELİ’YE TEPKİ”

Bugün de MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli bir çıkış yaparak greve çıkan hekimleri eleştirdi. 

Bahçeli, hekimlerin iki günlük iş bırakma hareketi için, “Çok yanlış buluyor, muayenelerin iptalini de mahsurlu ve gayrimeşru bir aksiyon olarak değerlendiriyorum” dedi.

Bahçeli’nin kelamlarının akabinde hekimler toplumsal medyadan reaksiyon gösterdi.

Sosyal medya hesabından reaksiyonunu lisana bir hekim,“Yahu daha dün “beğenmiyorsanız bırakın gidin” diyordunuz bugün ne oldu da “doktorlar grevde hastalar ölüyor” oldu. Farz edin ki gittik işte!” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.