Irak şehidinin tabancasını çalan 4 kuşkulu yakalandı

Irak’ın kuzeyinde devam eden Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde 1 Eylül’de el üretimi patlayıcının infilak etmesi sonucu kaldırıldığı hastanede şehit olan Astsubay Kıdemli Çavuş Okan Meteöz (30) 1 gün sonra memleketi Mersin’in Tarsus ilçesinin Hacıhamzalı Mahallesi’nde toprağa verildi. Hacıhamzalı Mahallesi’ndeki köy meskenlerinde taziyeleri kabul eden aile, 4 Eylül’de Tarsus’un Yeşilyurt Mahallesi’ndeki meskenlerine döndü. Konutta bırakılan şehit Okan Meteöz’ün tabancası, 1 av tüfeği ve 2 cep telefonunun çalındığı fark edildi. Ailenin şikayeti üzerine Tarsus Emniyet Müdürlüğü geniş çaplı bir çalışma başlattı.

EMANETLERİ AİLEYE TESLİM EDİLDİ

Bölgede araştırma yapan gruplar, kuşkulu buldukları 07 FLN 19 plakalı arabası Fatih Mahallesi Demirkapı mevkisinde durdurdu. Arabadaki 4 kişi gözaltına alınırken, yapılan aramada şehit Okan Meteöz’e ilişkin tabanca, tüfek ve cep telefonları ele geçirildi. Şehidin emanetleri ailesine teslim edildi.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen şüphelilerden hakkında 39 kabahat evrakı olan U.P. (26) ve 7 kabahat belgesi bulunan E.B. (20) çıkartıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı, 2 kuşkulu de isimli denetimle hür bırakıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.