İstek Çalımbay hakemlere ateş püskürdü! “Bu vicdansızlık”

Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, Bahçeşehir Koleji Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıya ajans ve gazete temsilcileri katıldı.

Çalımbay, transferlerin kampa yetişmediğinden ötürü çok dert yaşadıklarını vurgulayarak, “Ben geldiğimden beri bu grup Avrupa’ya gidiyor. Benim hedeflerim var, bu amaçlarımın başında da Avrupa geliyor. Türkiye’de her şeyi hallederiz. Ligi bitirdik, Türkiye Kupasını aldık. Artık bizim kuvvetlenmemiz gerekiyor. Gruptan 9 oyuncu gitti. Bunların yerine adam almamız gerekiyor. Biz transferde maalesef geç kaldık. Transferlerimizi kamplara yetiştirmek için çok uğraştık lakin maalesef yetiştiremedik. Ben kampa giderken yardımcılarım Servet hoca ile Bülent hocayı burada bıraktık götürmedik. Biran evvel transferlerimizi yetiştirelim diye uğraştık. İdaremiz de uğraştı lakin olmadı. Biz oynadığımız maçlarda 2 tane kanatla oynadık. Biz istediğimiz oyuncuları alabilseydik her şey çok daha farklı olacaktı. Bugünde bir arkadaşımız geldi biz Charisis’i 2 ay evvel istemiştik. Daha yeni alabildik. Oynadığımız maçlara biz transferimizi yapıp girebilseydik her şey daha farklı olacaktı. İdareye de bir şey diyemiyorsunuz bütçe problemi ortada. Her oyuncuyu da alma talihimiz yok. Kimi arkadaşlarımız kampa gelemedi düşüncelerinden ötürü, kampa erken gelen Robin ile Murat. İkisi de şuan çok güzel oynuyor. Biz 3-4 hafta sonra çok yeterli yere geleceğiz. İki mevkide düşüncemiz kaldı. Onları da halledersek güzel yere geleceğiz” dedi.

“MALMÖ MAÇI ÇOK ÖNEMLİ”

18 Ağustos Perşembe günü Malmö ile oynayacakları UEFA Avrupa Ligi play-off maçının değerine değinen Çalımbay, “Bizim için kıymetli olan Malmö maçı. Malmö maçını en âlâ formda bitirmemiz gerekiyor. Bu saatten sonra hiçbir transfer arkadaşımızı o maça yetiştirmemiz sıfır. Tek maksadımız Malmö maçını düzgün formda bitirmek. Bu kadronun manevi takviyeye muhtaçlığı var. Bunu herkesin bilmesi gerekiyor. Sivasspor Avrupa maçı oynayacak. Hoş bir ortam oluşturulması lazım. Şuanda Avrupa’ya giden bir Sivasspor grubu yok üzere davranılıyor. Bu kadrosu havaya sokmamız lazım. Rövanşa gelecek olan Malmö’yü burada en düzgün halde karşılayıp, büyük bir taraftarla birlikte bu maçı oynamalıyız. Bu maç hem Türkiye için, hem de Sivasspor için çok değerli. Buradan kazanılacak puanlar Türkiye’ye çok şey katacak. Eksik olabiliriz, transferde geç kaldık. Ancak bu gruba takviye olmalıyız. Malmö maçını atlattıktan sonra Avrupa kupalarına devam ediyorsun. Ben Avrupa kupasında kalmak istiyorum. Çok güç bir maç oynayacağız. Benim herkesten istediğim şey bizim ekibe sahip çıkılması. Biz Türkiye’de her şeyi hallederiz. Geçen senede çok zordan geldik, biz hallederiz her şeyi. Bizim ekibimiz 1 ay sonra oturmuş olacak” sözlerini kullandı.

“HAKEMLERDE BİRAZ NİYET OLUR”

Tecrübeli teknik yönetici Çalımbay, Adana Demirspor maçının hakemi Mert Güzenge’ye ve VAR’a reaksiyon gösterdi. Çalımbay, “Hakem arkadaşlarımızda biraz fikir olur. Maçta Robin’in ağzına vuruyorsun dirseği oyundan çıkıyor. Ufak bir şey yapsan oyundan çıkar mı? Sen orada benim sistemimi bozuyorsun. Sen orada o faulü vereceksin. Grubun en güzel oyuncusu maçta faulden sonra oyundan çıkıyor. Bu nasıl hakemlik, bu nasıl düşüncesizlik. Bu vicdansızlık, haydi hakem görmedi VAR bile görmüyor. Bana bir kişi gelip bu faul değil desin. VAR’ın başındakinin de cürmü var, orta hakeminde kabahati var. Akıl var, mantık var, küçük bir darbe ile adam çıkar mı? Bunlardan sonra kimse konuşmuyor. Sessizce duruyoruz. Ben hakem arkadaşımızın kendisine de söyledim. Bilerek mi yapıyorsun diye. O denli bir faulü vermesi gerekiyor. Trabzonspor maçında da birebiri oldu. Görmemezlikten geliyorlar. Adam yerde yatıyor. Maçı devam ettiriyor, sonra kalemizde gol oluyor” biçiminde konuştu.

“DİA SABA OLMADI”

Bir gazetecinin “İsrailli oyuncu Dia Saba transferi ne durumda?” formundaki sorusuna Çalımbay, şu cevabı verdi;

“İsrailli oyuncu Sivas’a geldi. Eşiyle bir arada geldi ve burayı gezdi. Sonra eşi şad olmadı ve gitti. Bundan evvel Yunanlı bir arkadaşımız daha vardı, çok kaliteli bir oyuncu o da tıpkı biçimde oldu. Morutan’ı çok istedik. O da olmadı İtalya’ya gitti. Biz bir kanat, bir forvet ardı istiyoruz o kadar.

“KEHİNDE’Yİ İSTİYORUZ”

Çalımbay, Randers’in kıymetli isimlerinden Tonis Kehinde ile görüştüklerini tabir ederek, “Kehinde ile uğraşıyoruz. Bizim istediğimiz oyuncu o. Açıkça onu ekipte istiyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.