İstek Çalımbay’dan yabancı teknik adam kelamları

Süper Lig gruplarından Sivasspor’un teknik yöneticisi İstek Çalımbay, TRT Spor’a açıklamalarda bulundu.

Çalımbay, “Üç yıldır üst üste Avrupa’ya gidiyoruz. Harika bir iş başardığımızı düşünüyorum. En büyük amaçlarımdan biri Avrupa’da devam etmek ve ülke puanını üst çekmek. Avrupa’nın en yaşlı gruplarından biriyiz, fakat kaliteli oyunculara sahibiz. Genç oyuncu alabilmek, biraz bütçe sorunu. Ajax’ın rezerv grubundan beğendiğimiz bir oyuncu için bizden 50 milyon euro istediler.” biçiminde konuştu.


“Fenerbahçe Jesus’u özel helikopterle aldı”

Süper Lig’deki teknik yöneticilerin durumu için de konuşan tecrübeli hoca, “Türkiye’de kaliteli antrenörler var. Nuri Şahin, Volkan Demirel de yeni yeni başlıyor. Yeni arkadaşlarımıza vakit vermek lazım. Öbürleri aslında deneyimli. Yabancılar daha şanslı. Örneğin Fenerbahçe… Fenerbahçe hoca alıyor özel uçakla geliyor, helikopterle oteline gidiyor. Bu kadar lükse, abartmaya gerek yok. Öbür antrenörlere yazık. Yabancı geliyor, oyuncu istiyor ve alınıyor. Varlıklı ekip, taraftarı var. Bunlar esasen ya şampiyon olacak, ya da ikinci olacak. Yabancıların bahtı bizden daha yüksek oluyor. Bizim hepimizin yabancı hocalardan eksiği yok, fazlamız vardır. dedi.


“Milli Kadro’nun başında Türk olmalı”

Milli Ekip ile görüşlerini aktaran İstek Çalımbay, değerlendirmesini yaptı.

“Yabancı kuralı yapılırken bize de sorulmalı”

Rıza Çalımbay, yabancı kuralı ile ilgili konuşurken, “Yabancı kuralı belirlenirken, biz hocaların fikirlerinin de alınması gerekir. Zira işi yapan ve oyuncularla yaşayan biziz.” kelamlarını kullandı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.