Jorge Jesus’un saha içi başkanı Willian Arao

Yeni transfer Willian Arao, Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus’un saha içindeki önderi olacak.

Fenerbahçe, Teknik Yönetici Jorge Jesus’un çok istediği bir ismi renklerine kattı: Willian Arao.

Tam bir vazife adamı olan merkez orta saha oyuncusu, Portekizli hocanın sisteminde kilit rol üstlenecek. Yüzde 93 üzere çok yüksek bir pas isabet oranına sahip olan 29 yaşındaki ön libero, Flamengo’da misyon yaparken stoperlerin ortasına girerek, geriden oyun kurma misyonunu üstlenmiş, top dağıtımı ile kadronun öncelikli ‘pas istasyonu’ olmuştu.

OYUN ZEKASI ÜST DÜZEYDE

İşte Arao’nun özellikleri ve beklentiler:

  • Stoperlerden topu alıp oyun kuran, ikinci bölgede grubun alana yayılışını sağlayan, oyunu yönlendiren, etraf denetimi, durum bilgisi ve savunma önü kesiciliği hayli yeterli olan bir isim.
  • Tek top hüneri ile risksiz ve isabetli paslarla rakip baskısını kırabiliyor. Alanları çok yeterli kapatarak yerinde müdahaleler yapıyor. Savunmanın açıklarını da kapatarak, ardındaki stoperlere yardımcı oluyor.

FLAMENGO TARİHİNE GEÇTİ

Willian Arao; Flamengo tarihinde Leo Mauro (315), Junior (261) ve Zico’dan (249) sonra en çok lig maçına çıkan dördüncü isim (201). Libertadores’te de Junior’dan (47) sonra en çok maça çıkan oyuncu (43). 6’si Flamengo’da 10 kupa kazanırken mesleğindeki 371 maçta 30 gol – 25 asist üretti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.