Kadir Gecesi’yle dalga geçen şahıs tepkiler gelince özür yazısı yayınladı: Benim din inancım yok özür dilerim

İslam aleminin en önemli gecelerinden biri olan Kadir Gecesi, geçtiğimiz çarşamba günü idrak edildi. Müslümanlar için manevi değeri olan bu gecede yapılan bir paylaşım ise büyük tepki çekti. Pegasus çalışanları olan bir grubun alkol masasında kadeh kaldırarak “Kadir gecesi özel. Rabbim kabul etsin” ifadelerini yazdığı görüldü.

GELEN TEPKİLER ÜZERİNE ÖZÜR YAZISI YAYINLADI

Paylaşımın tüm ülkede gündem olmasıyla birlikte fotoğrafı paylaşan şahıs sosyal medya hesabı üzerinden bir özür yazısı yayınladı. Kendisine küfür eden kişiler hakkında avukatının ilgileneceğini belirten şahıs konu hakkında “Küfür eden herkesle muhatabım avukatımdır. Benim din inancım yok. İçtim ve sarhoşken ve hatırlamazken story atmışım özür dilerim. Sırf bunun için bu kadar küfür etmenize gerek yok. Eden herkes karşılığını bulacak” ifadelerine yer verdi.

Kadir Gecesi'yle dalga geçen şahıs tepkiler gelince özür yazısı yayınladı: Benim din inancım yok özür dilerim

PEGASUS’TAN AÇIKLAMA

Tepkilerin ardından havacılık devi konu hakkında suskunluğunu bozdu. Paylaşımın şirketle alakalı olmadığını belirtilirken, söz konusu kişilerle ilgili gerekli aksiyonların alınacağı duyuruldu.

Pegasus’tan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“27 Nisan akşamı kişisel bir sosyal medya hesabı üzerinden kişiye özel bir ortamda yapılan bir paylaşımın, farklı mecralarda şirketimiz ile ilişkilendirilmesi nedeniyle açıklama yapmak isteriz.

Kadir Gecesi'yle dalga geçen şahıs tepkiler gelince özür yazısı yayınladı: Benim din inancım yok özür dilerim

“KESİNLİKLE KABUL EDİLEMEZ”

Bu görüş ve ifadeler kişisel olup şirketimizin duruşu ile bir bağı yoktur. Pegasus Hava Yolları olarak; ilgili paylaşımda yer alan dini inanç, toplumsal düşünce ve fikirlerle atfen rencide edici ifadeleri kesinlikle kabul edilemez buluyoruz. Bu çerçevede, konunun acilen şirketimizin etik-ahlak kuruluna aktarıldığını, gerekli aksiyonların ivedilikle alınacağını bildirmek isteriz. Kurullarımız, tüm çalışanlarımız için istisnasız uygulanmaktadır.”

Haberler.com – 3. Sayfa

Kadir Gecesi, Pegasus, 3. Sayfa, Güncel, Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.