Kazımcan Karataş: ‘Mayıslar bizim olacak’

Galatasaray’da yeni transfer Kazımcan Karataş, Avusturya kampında yapılan antrenman öncesi konuştu.

Kazımcan yaptığı açıklamada, “Şanlı formamızla alana çıkmak için heyecanlanıyorum. Heyecanlıyım lakin burada olduğum için ayrıyeten memnunum. Umarım hem benim için hem de Galatasaray için hoş başarılara imza atarım.” dedi.

Oynadığı mevkii ile ilgili de açıklamalarda bulunan genç oyuncu, “İlk günden beri sıcak kanlı ve sevinçli ortamı bana hissettirdiler. Bu ortamda bulunduğum için memnunum. Geçen dönem sol bekte oynadım. Okan hocam ile şimdi konuşmadık bu mevzu hakkında. Hocam beni nerede oynatırsa orada oynarım. Fakat kendimi sol bekte daha uygun hissediyorum.” sözlerini kullandı.

Milli grupta oynamak istediğini söyleyen genç yetenek, “6 yaşında Altay’da başladım futbola. Kendimi bir anda A Kadro’da buldum. Geçen dönem âlâ bir performans gösterdim ve şu anda buradayım. Alışılmış ki her basamağı sıra sıra çıkmak lazım. Şu anda U16 U17 ve Ümit Ulusal Ekip’te forma bahtı buldum. Artık de A Ulusal Gruba çağrılarak baht bulmak istiyorum.” biçiminde konuştu.

Taraftarların kendilerini her daim desteklemelerini isteyen Kazımcan Karataş şu sözleri kullandı:

“İlk maçtan sona maça kadar bizi desteklesinler. Onların bize inancını alanda yansıtarak elimizden geleni yapacağız. Sol bekte Galatasaray’a yararlı olacağımı düşünüyorum. Saha içinde kendimi özgür ve inançta hissediyorum. Önümdeki oyuncular uygun olduğu sürece daha düzgün bir maç çıkarıyorum. 88 numaranın benim için bir ehemmiyeti yok ancak hoş bulduğum bir numara. Bu dönem bunu giyeceğim, umarım güzeli olur.”

Son olarak Okan Buruk’a da değinen Kazımcan Karataş, “Okan hoca takip ettiğim bir hocaydı. Türk futbolunun değerli bir ismi. Onunla çalıştığım için memnunum. Görüştüğümüz vakitte da sıcak kanlılığını hissettirdi. Umarım uzun yıllar bu formaya hizmet ederim. Taraftarlarımız bize inanıp güvensinler. Biz alanda onlar için savaşacağız onlar da tribünde bizim için savaşsınlar. Umarım mayıslar bizim olur.” diyerek kelamlarını noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.