Kemal Kılıçdaroğlu: “Bir Daha Cumhurbaşkanlığı Dahil, Herhangi Bir Pozisyona Aday Olmayacağım”

Gazeteci Fatih Altaylı, seçim gecesi Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nde yapılan önemli bir konuşmayı yazdı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylık ile ilgili ‘Bu benim ilk ve son Cumhurbaşkanlığı adaylığımdı. Bir daha Cumhurbaşkanlığı dahil, herhangi bir pozisyona aday olmayacağım’ dediğini iddia etti.

Gazeteci Fatih Altaylı, seçim sonrasında CHP Genel Merkezi’nde Kemal Kılıçdaroğlu ve kurmayları arasında yaşanan bir diyaloğu köşesine taşıdı.

Altaylı’nın iddiasına göre CHP Genel Merkezi’nde yapılan konuşmada Kemal Kılıçdaroğlu “Bir daha Cumhurbaşkanlığı dahil, herhangi bir pozisyona aday olmayacağım”dedi.

İşte Fatih Altaylı’nın yazısından bir bölüm:

“Kemal Bey, çok güvendiği birkaç isimle odasına çekiliyor ve durum değerlendirmesi yapmak istiyor.

Odada bu isimlerden biri Kemal Bey’e çok net bir soru soruyor.“Sayın Genel Başkan, çok iyi performans gösterdiğiniz ve toplumsal kabulünüzü en üst düzeye çıkardığınız bir seçim süreci yaşadık. Başladığınız yerden çok daha yüksek bir noktada seçimi tamamladınız ama yetmedi. Bundan sonrası için ne planlıyorsunuz! Bir daha seçimde yeniden aday olma planınız var mı, nasıl bir yol haritası çizmeliyiz.”

Kemal Kılıçdaroğlu çok net, çok açık bir yanıt veriyor.

“Bu benim ilk ve son Cumhurbaşkanlığı adaylığımdı. Bir daha Cumhurbaşkanlığı dahil, herhangi bir pozisyona aday olmayacağım. Ne zaman yapılırsa yapılsın bir dahaki seçimde aday ben değilim. Böyle bir niyetim de, arzum da yok”

Herkes rahatlıyor.

Ancak genel başkanlığı bırakmayacağını da hissettiriyor.En azından yerel seçimlere kadar.

Odadakilerden biri, “Hem bu fikrinizi hem de Genel Başkanlığı yerel seçimlere kadar sürdüreceğinizi ve yerel seçimlerden sonra genel başkanlığı da bırakacağınızı açıklasanız çok rahatlarız’ diyor.Kemal Bey bakıyor, itiraz etmiyor. Net bir şey de söylemiyor. Zaten genel tavrı bu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir