Kılıçdaroğlu gençlere seslendi: Gelecek aylarda provokasyona maruz kalacağız

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından bugün yaptığı açıklama ile gençlere seslendi. Kılıçdaroğlu, gençlere “bu ülkenin bir gençlik borcu” olduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu, gençlere “barış” çağrısı yaparken, “Siz barıştınız, benim görevim de bu barışı korumaktır. Bu barışı korumak için Edirne’den Kars’a, ülkemizin her kilometre karesine ayak basacağım ve bu barışı anlatacağım” dedi.

“HER TÜRLÜ PROVOKASYONA MARUZ KALACAĞIZ”

Kılıçdaroğlu’nun gençlere yönelik açıklaması şöyle:

“Gençler, size yeniden seslenmek istiyorum. Gelecek aylarda her türlü provokasyona maruz kalacağız. Ne olursa olsun, kavga etmeyecekseniz. İnançlısı, inançsızı, imam hatiplisi, şortlusu, başörtülüsü… Ne olursanız ve kim olursanız olun, bir ortak noktanız var: Gençliğiniz çalındı! Bu ülkenin size bir gençlik borcu var. Hedefim, siyaset hayatımın sonuna giderken, olabildiğince o borcu telafi etmektir. Bunun, miraslarımdan biri olmasını istiyorum. Size her gün yaşattıkları nefes darlığını bitiren demokrat amcanız olarak hatırlanmak istiyorum.

“NE OLURSA OLSUN, SAKIN SAKIN SAKIN KAVGA ETMEYİN”

Onun için gelecek aylarda ne olursa olsun, sakın sakın sakın kavga etmeyin. Sakın provoke olmayın. Birileri çalsın, çırpsın diye ve gençliğinizden bir 5 sene daha heba olsun diye sizler birbirinize düşmeyeceksiniz. Siz barıştınız, benim görevim de bu barışı korumaktır. Bu barışı korumak için Edirne’den Kars’a, ülkemizin her kilometre karesine ayak basacağım ve bu barışı anlatacağım. Sizler helalleşirken, arsızı, uğursuzu, hırsızı, çantacısı, borsacısından, sizden çalınan her kuruşun hesabı sorulacak.

Odatv.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.