Kolları ve bacakları olmayan Nakşin, takdir evrakını konutta aldı

Van’ın Tuşba ilçesinde, doğuştan kolları ve bacakları olmadığı için konutta eğitim alan ortaokul öğrencisi 12 yaşındaki Nakşin Özdemir, karnesini ziyarete gelen öğretmeninden aldı. Takdir evrakı verilen Nakşin, protez takılmasını ve okula yürüyerek gitmek istediğini söyledi.

Mustafa- Ayfer Özdemir çiftinin 5 çocuğundan en büyüğü Nakşin Özdemir, dirsek aşağısından kolları ve diz altından bacakları olmadan dünyaya geldi. İsmail Hakkı Tunç Ortaokulu 6’ncı sınıf öğrencisi Nakşin, kolları ve bacakları olmadığı için meskende eğitim gördü.

Dirsek kısmına kadar olan kollarıyla kalem tutan Nakşinin bu vakte kadar en büyük isteği ise kendisine protez takılması oldu. Arkadaşlarıyla yürüyüp, oyun oynamak istediğini belirten Nakşin, protez için hayırseverlerden ve yetkililerden yardım istediğini söyledi.

Karnesi ile takdir evrakını, kendisini ziyarete gelen öğretmeninden alan Nakşin Özdemir, protez sayesinde okuluna gitmek istediğini söyledi. Nakşin, “Öğretmenlerim meskene gelerek bana eğitim veriyor. Takdir aldım, çok memnunum. İnşallah önümüzdeki eğitim-öğretim yılında protezimi takıp okuluma yürüyerek gideceğim. Arkadaşlarımla oynamak istiyorum. Bu mevzuda yetkililerden yardım istiyorum” dedi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.