“Mazlumların hamisi olacağız” dedi… 700 milyon TL’yi kaptı

Pendik Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün “Yeni Parkların Yapımı, Mevcut Parkların Revizyonu ve Çevre Düzenlemesi Yapım İşi” ihalesinin sözleşmesi imzalandı. Pendik Belediyesi’nin imzaladığı sözleşmeye göre ihaleyi, Mavi Yeşil Turizm Gıda İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şirketi 57 milyon 935 bin 865 TL’ye aldı. İmzalanan sözleşmeye göre ihale kapsamındaki işler bir yıl içinde tamamlanacak.

İhaleyi alan Mavi Yeşil Turizm firması Erol Bulut ve Hasan Alas’a ait. Erol Bulut 2018 yılında AKP’den İstanbul 3. Bölge’den milletvekili aday adayı olmuştu.

Yapılan araştırmaya göre, Erol Bulut’un ortak olmasından sonra firmanın, büyük çoğunluğu AKP’li belediyeler olmak üzere kamu kurumlarından aldığı ihale sayısı 100’ü geçti. Firmanın ihale aldığı Eyüpsultan, Pendik, Bergama, Aliağa, Menderes belediyeleri dikkat çekiyor. Yapılan hesaplamaya göre firmanın son 9 yılda aldığı ihalelerin toplam bedeli 700 milyon TL’yi aşmış durumda.

Firma geçen yıl da Pendik Belediyesi’nden 30 milyon 498 bin 163 TL’ye park ihalesi almıştı. 2020 yılında da Pendik Belediyesi’nden 19 milyon 992 bin 670 TL’lik park yapım ihalesi alan firma, 2018 yılında ise 8 milyon 395 bin 585 TL’lik park ihalesi üstlenmişti. 2018 yılında firma Pendik Belediyesi’nden 2 spor kompleksi ve bir park düzenlemesi ihalesi daha almıştı. Bu üç ihalenin toplam bedeli ise 11 milyon 860 bin TL tutmuştu.

Firma geçen yıl AKP’li Eyüpsultan Belediyesi’nden de 42 milyon 930 bin 220 TL’ye park ihalesi almıştı.

“TEK BAŞLI BİR SİSTEME GEÇECEĞİZ”

15 Temmuz gazisi ve aynı zamanda 15 Temmuz Gazileri Platformu Başkanı olan Erol Bulut, 27 Nisan 2018’de AKP İstanbul İl Başkanlığı’na verdiği adaylık dilekçesiyle milletvekili aday adayı olmuştu. Milletvekili aday adayı olmasıyla ilgili olarak bir basın açıklaması yapan Erol Bulut, özetle şunları söylemişti:

“İnşallah Reisimizin yöneteceği tek başlı sisteme geçeceğiz. Statükoların bitmesi lazım. Onun için de çift başlı bir sistemden, inşallah Reisimizin yöneteceği, vatan sevdalılarının yöneteceği, tek başlı bir sisteme geçeceğiz. Çok önemsiyoruz cumhurbaşkanlığı sistemini. Statükoya izin vermeyeceğiz. Bu milletin dediği olacak. 15 Temmuz’da milletin olmuştur. İnşallah bundan sonra da ilelebet milletin olacak. Mazlumların hamisi olacağız. Bu da bizim boynumuzun borcu.”

AKP’li Egemen Bağış 2017 yılında, kendisini ziyarete gelen Erol Bulut’la birlikte çektirdiği fotoğrafı Twitter hesabından paylaşmıştı. İki dönem Sancaktepe Belediye Başkanlığı yapan ve şimdi AKP Ataşehir İlçe Başkanlığı görevini yürüten AKP’nin önde gelen isimlerinden İsmail Erdem ile Erol Bulut’un yakınlığı dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.