Milan, Abdülkadir Ömür’ü istiyor

Muhteşem Lig’in şampiyonu Trabzonspor’da oyunculara talipler artmaya devam ediyor.

Daha evvel Manchester City’nin kapısından dönen bordo-mavili takımın yıldız futbolcusu Abdülkadir Ömür, yaşadığı ağır sakatlığın akabinde tekrar eski günlerine döndü ve İtalyan devi Milan’ın radarına girdi.

Milan uzun müddettir takipte

Tuttomercato’nun haberine nazaran; Serie A’da 11 yıl ortanın akabinde şampiyon olan Milano takımı, gelecek dönem hem ligde hem de Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olmak için kolları sıvadı. İtalyan grubunun; süratli, ofansif, ve kanatta vazife yapabilecek teknik bir oyuncu aradığı tabir edildi.

Bu doğrultuda Milan’ın gözünü Abdülkadir Ömür’e diktiği belirtildi. İtalyan devinin, 22 yaşındaki oyuncuyu uzun müddettir takip ettiğinin de altı çizildi.

“Zamanın geldiğini düşünüyorum”

Abdülkadir, Trabzonspor’dan ayrılmanın vakti geldiğini ve önceliğinin Avrupa olduğunu söyleyerek, “Zamanın geldiğini düşünüyorum. Olağan kulübümüzün bize müsaade verdiği sürece. Liderimizin da dediği üzere, birçok fırsat elimize geçmişti lakin vakti değildi gitmenin ve akabinde Trabzonspor’da şampiyonluk nasip oldu. Bence her futbolcu Avrupa’da oynamalı, benim de hayallerimden biri bu. Teklif geldiğinde gitmek istiyorum. Benim önceliğim Avrupa, döndüğümde ise yalnızca Trabzonspor.” tabirlerini kullanmıştı.

22 yaşındaki yetenek bu dönem bordo-mavililerde 38 maça çıktı. Ömür bu maçlarda 7 gol 4 asistlik katkı verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.