MKE Ankaragücü’nde Faruk Koca yine lider seçildi

ATO Congresium Kongre ve Stant Merkezi’nde yapılan İnanılmaz Genel Kurul’a, Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, ilçe belediye liderleri, siyasetçiler ve çok sayıda Ankaragücü delegesi katıldı. Başkanlık seçimine lider Faruk Koca, tek aday olarak girdi. Başkanlık Divanı’nın seçimi ve divana imza yetkisinin verilmesinin akabinde Koca, iştirakçilere seslendi. Genel Kurul’un, spor maddesindeki son değişiklik nedeniyle toplandığını aktaran Koca, Genel Kurul’un Ankaragücü’nün geleceğine katkı saylayacağına olan inancını belirterek, “Biz, kenti hareketlendirmeden bu kulüp hak ettiği yerde olamaz. Biz idare olarak kentin belediye liderleri, siyasi partileri, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyasının, Ankara’nın en büyük markası Ankaragücü’nü hak ettiği yere taşımasını istiyoruz. İmalat-ı Harbiye’nin çalışanları, mühendisleri ve onların çocuklarının kurduğu bir kadro, tarihi bir kadro. O tarihi aydınlatmak için teşebbüste bulunuyoruz. Ankaragücü gazi bir kulüp. İmalat-ı Harbiye’nin ve kulübün oyuncuları ve yöneticileri Kurtuluş Savaşı’nda şehit olmuştur. Ankaragücü bu gazilik unvanını çoktan hak etmiştir” dedi.

“19 MAYIS STADYUMU’NUN İHALESİ YAPILDI”

Ankaragücü’nün artık transfer yasağı olmadığını söz eden Koca, “Geldiğimizden beri ehemmiyetle vurgulamak istediğimiz bir şey var. Ankaragücü topluluğunun spor mabedi olan 19 Mayıs Stadı’nın yapılmasıydı. Biz şampiyon olduk, kutlamasını 19 Mayıs Stadı’nın yerinde yaptık. Stadın ihalesi yapıldı. 45 bin kişilik, Türkiye’nin hatta dünyanın en güzel stadının temeli atıldı. Bu 50 bin bireye de çıkabilir. Ankaragücü’nün tesisleri çok eskimişti. O tesisleri yapanları rahmetle anıyorum. Tesisler 30 yıl, 40 yıllıktı; çok eskimişti. En kısa müddette oranın müracaatını yapacağız, ruhsatını alıp en kısa müddette tesisleri yapacaklar” tabirlerini kullandı.

“ALDIĞIMIZ OYUNCULAR GÜNDEM OLDU”

Son periyotta çok değerli oyuncular transfer ettiklerini söyleyen Koca, “Şu anda 5 yabancı ve 4 yerli oyuncu aldık. Aldığımız oyuncular, Türkiye ve dünyada gündem oldu. Portekiz’den bir orta saha oyuncusu aldık, asist hükümdarı. Jese Rodriguez’i aldık. Real Madrid ve Paris Saint Germain’in en kıymetli oyuncuları. Dünyada, Ankara ve Ankaragücü’nü yaklaşık 50 milyon insan, son 1 haftada duydu. Ankaragücü, bugün çok düzgün bir takımla lige başlayacak. Biz inanıyoruz, Ankaragücü’nü hak ettiği yere getireceğiz. İdare, bu yıl 298 milyon lira nakit ödeme yaptı. Ben bu başarılara katkı sağlayan, tahminen de bugünkü idarede olmayacak arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Yeni idarenin de Ankaragücü’nün koyduğu maksatlara gitmesi için efor sarf edeceğine inanıyorum. Bu grup, Ankaragücü’nü hak ettiği yerlere getirecek” diye konuştu.

Genel Kurul’da, gündem hususlarının okunmasının akabinde oylamaya geçildi. 505 delegenin oy kullandığı seçimde Koca, oyların 504’ünü aldı.

Yeniden seçilen Faruk Koca’nın idaresi şu isimlerden oluştu:

“Zeynep Karamancı, Berna Erbilgin Gündoğdu, Gülsen Yılmaz, Cantürk Alagöz, İsmail Mert Fırat, Yüksel Duman, Levent Onuk, Erkan Aytekin, Durali Akpunar, Cengiz Kaya, Murat Bayramoğlu, Yusuf Buğra Şahit, Mehmet Şahin, Harun Oğraş, Hüseyin Aytekin, Cengiz Gökay, Gökalp Büyükbektaş, Ertan Aydın ve Mert Kızılırmak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.