Sadece 454 dakika oynayarak Beşiktaş’tan 3.9 milyon euro kazandı

Douglas, gelmiş geçmiş en büyük transfer fiyaskolarından biri olarak Beşiktaş’ın tarihine geçti. Barcelona’dan kiralık olarak gittiği Demir Grup Sivasspor’da başarılı bir sezon geçiren Douglas, serbest kaldığı 2019 yılında Beşiktaş tarafından transfer edildi.

O dönem doğru bir transfer olarak görülen Brezilyalı, futbolcu sakatlıktan ötürü doğru düzgün oynayamadığı ilk sezonun ardından gelen 2 sezonuysa kadro dışı geçirdi.

SERGEN YALÇIN’I REDDETTİ

Önceki sezonun başında dönemin teknik direktörü Sergen Yalçın’ın şans vermek istemesine rağmen sakatlığını bahane ederek oynamak istemeyen Douglas ile köprüler atılmıştı. Gelen tüm transfer tekliflerine rağmen Beşiktaş’tan ayrılmayan Douglas, iki sezonu Ümraniye’de düz koşu yaparak geçirdi.

454 DAKİKAYA 3.9 MİLYON EURO

Beşiktaş formasını toplam 454 dakika giyen Douglas’ın siyah beyazlılara toplam maliyeti 3 milyon 900 bin Euro oldu. Bunun 1.5 milyon Euro’su imza parası olarak ödenirken, her bir sezon için de 800 bin Euro ücret ödendi. Bugün 31 yaşında olan sağ bekin 1 dakikasının maliyeti 8 bin 590 Euro’ya geldi. Sadece 3 maçta 90 dakika sahada kalabilen Douglas, skora da doğrudan herhangi bir katkı yapamadı.

TOPLAM 4 OYUNCU KADRO DIŞI BIRAKILDI

Fikret Orman’ın başkan, Abdullah Avcı’nın da teknik direktör olduğu 2019-20 sezonun yaz transfer döneminde alınan Douglas için 3.9 milyon Euro adeta sokağa atılmış oldu. Douglas’ın yanı sıra Beşiktaş yönetimi geride kalan sezonda Lens, Ljajic ve N’Sakala’yı da kadro dışı bırakmıştı. Ancak bu oyuncular en azından belli dönemlerde çok sayıda maça çıktı. Dört oyuncunun da Beşiktaş ile kontratı sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.