Sirius güneş kavuşumu ne vakit, saat kaçta? Sirius güneş kavuşumunun etkileri…

Her sene Güneş 14 derece Yengeç’e geldiğinde Sirius ile kavuşum yapar. En şanslı gün olarak kabul edilen Sirius güneş kavuşumu gökyüzünde çıplak gözle görülebilecek. Sirius Güneş kavuşumu 6 Temmuz 2022 ikindi vakti gerçekleşecek. Sirius Güneş kavuşumu 5-6-7 Temmuz 2021 tarihleri ortasında tesirli olacak.

Sirius yıldızı gökyüzünün en değerli yıldızı olarak karşımıza çıkıyor. Güneş’ten 23 kat daha parlak olan yıldız Çin’de “Kutsal Kurt” olarak isimlendiriliyor. Mısır’da astronomik ölçümler, hatta piramitlerin inşası bile Sirius yıldızının pozisyonuna nazaran şekillendirildiğine inanılır. Rengi beyaz, kış devirlerinde ise gökyüzünde en yüksek pozisyonunda mavi beyazdır. Kuran’da Şira yıldızıdır. Necm mühletinin 49. Ayetinde geçer.

SİRİUS GÜNEŞ KAVUŞUMU NE VAKİT, SAAT KAÇTA?

Bu sene kavuşum 6 Temmuz’da yaşanacak. İkindi vakti ile birlikte tesirleri hissedilmeye başlanacak.

Astorologlar bu kavuşum günü için “kendi kendinize kalın, dileklerinizi kainata gönderin, dua edin, uygun ve hoş olan için niyetlerde bulunun. Negatif hislerden, negatif hissettiğiniz şahıslardan uzaklaşın.” tavsiyesinde bulunuyor.

SİRİUS KAVUŞUMU TESİRLERİ NELER?

Astrolog Seyran Ataklı, Güneş-Sirius Kavuşumu ile dünyanın 1 yıllık mukadderatı yazıldığını belirterek tesirlerini anlattı…

“Meditasyon yapın, size âlâ gelmeyen her şeyden arınmaya niyet edin. Hayatınıza dair ne yapmak istediğinizi planlayın. Amaçlarınızı, hayallerinizi vizyonlayın. Pak kalple edilen bir duanın yerini bulacağına inanın. Yardım edin. Mavi bir giysi, mavi bir aksesuarla gücünüzü yükseltin. Meskeninizde mum, tütsü yakın. Dileklerinizi imgeleyin.

Sadece kişisel değil birlik şuuruyla dünyada savaşların bitişine, insanlığın refahına, barış dolu bir dünyaya niyet edin.

Ankara’ya nazaran çıkartılan haritada 8. Meskene yerleşmiş Sirius; krizleri, halk isyanlarını, insanların hak arayışlarını ve mülteci sıkıntısının bir yıl boyunca devam edeceğini bizlere gösterecektir. Dünyada devam eden ekonomik kriz, gelir masraf dengesizlikleri, artırımlar, besin yetersizliği ve para piyasalarındaki iniş çıkışlar gündemde olmaya devam edecektir.

Ay düğümleri 6-12 aksında bulunduğundan bilhassa sonbahar aylarında salgın hastalıklar artabilir. Emekçi ve memurların hak arayışları, istihdamın sağlanamaması ve işten çıkartılmalara bağlı grevler yıla vurgu yapabilir.

Rusya ve Ukrayna ortasındaki savaşın Kasım ayı prestiji ile daha da şiddetleneceğini görebiliriz.

Temmuz sonu prestiji ile dünyada ve ülkemizde orta ve üzeri şiddette zelzeleler meydana gelebilir. Hudut ötesi operasyonlar, önderlerin birbirleriyle çatışmaları, terör olayları ve patlamalar yaşanabilir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.