TikTok’un Yeni Özelliği Sinema Severleri Havaya Uçuracak! Görüntü İzlerken Konser ve Sinemaya Bilet Alın

Dünyanın en tanınan görüntü paylaşım platformu TikTok yeni özelliği ile kullanıcılarını heyecanlandırdı. Genelde müzik eşliğinde görüntü paylaşılan platformda artık tüm istikrarlar değişecek. Gelecek olan özellik ile kullanıcılar tek tuşla konser ve sinema bileti alabilecek. Bu özellik herkes tarafından mevt olarak karşılanırken ne vakit çıkacağı merak konusu oldu.

TİKTOK VE TİCKETMASTER’DAN DEV ANLAŞMA

TikTok yeni özelliği ile gümbür gümbür geliyor. Ticketmaster ile yapılan mutabakat ile bundan sonra TikTok üzerinden konser ve etkinliklere bilet alınabilecek.

LİNK ÜZERİNDEN ULAŞACAKLAR

Gelen yeni bilhassa birlikte içerik üreticileri, paylaşmak istedikleri görüntülere etiket olarak link bırakabilecek. Bu halde görüntüyü izleyen kullanıcılar linke tıklayarak direkt Ticketmaster sitesindeki aktiflik sayfasına erişebilecek ve konser ya da farklı bir şov için bilet alabilecek.

TikTok yeni özellik ile insanlara daha rahat erişim sağlamak istiyor. En büyük maksatları de organizatörler. Böylelikle bilet satışları artabilir ve içerik üreticiler daha çok kazanarak yeni etkinliklere katılabilir.

MÜZİSYENLERLE MUAHEDEYE VARDI

Çalışmalara başlayan TikTok, şuan için Demi Lovato, OneRepublic, Usher ve the Backstreet Boys da dahil pek çok müzisyenle mutabakata vardı. Ek olarak, Amerikan Güreşi tertibi WWE de mutabakata varılan markalar ortasında.

Ticketmaster, geçtiğimiz şubat ayında SnapChat ile mutabakata varmış ve uygulama üzerinden aktiflik biletlerinin satışının gerçekleşebileceğini duyurmuştu. Yetkililer, bu tip iştiraklerin önümüzdeki devirlerde de devam edeceğini ve bu sayede insanlara ulaşmayı daha kolay hale getirmeyi hedefliyor.

MÜZİK SATIN ALINABİLECEK

Öte yandan TikTok’un çatı şirketi ByteDance, TikTok Music markasının tescili için Mayıs ayında Birleşik Devletler Patent ve Marka Ofisi’ne başvurdu. Müracaatın ayrıntılarına nazaran TikTok Music kullanıcıları platformda birebir vakitte müzik dinleyebilecek, paylaşabilecek ve indirip satın alabilecek. Bunla da kalmayan TikTok, kullanıcıların müziklere yorum yapmasına ve canlı görüntü paylaşmasına müsaade verecek.

TİKTOK MUSİC İLE TIPKI ÖZELLİKLERE SAHİP OLACAK

2021 Kasım ayında TikTok Music markasının tescili için Avustralya’da da müracaatta bulunan ByteDance, Hindistan, Brezilya ve Endonezya üzere ülkelerde ‘Resso’ isimli bir müzik yayın uygulamasına da sahiptir. Şuan etkin olarak hizmet veren platform, aslında TikTok Music için düşünülen özelliklere sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.