WhatsApp, can sıkan özelliğini değiştiriyor

Mesajlaşma platformu WhatsApp, ileti silme yeteneğini genişletiyor. Herkes için silinebilen bildiri mühletini uzatmaya karar veren uygulama, kullanıcıların isteklerini yerine getirmeye devam ediyor.

WHATSAPP, İLETİ SİLMENİZ İÇİN DAHA FAZLA VAKİT VERECEK

ShiftDelete’in haberine göre; ilk olarak 2017 yılında kullanıcılara sunulan “Herkes İçin Sil” özelliği, aslında WhatsApp’ta ihtilal yaratan bir yenilikti. Hem tekli hem de küme konuşmalarında ileti silmeye müsaade veren bu özellik, vakitle genişlemeye başladı.

Ortaya çıkan son argüman ise ileti silmek için daha fazla vaktin olacağını gösteriyor.

WABetaInfo tarafından hazırlanan son raporda, WhatsApp bildiri silme müddetinin uzatıldığına dikkat çekildi. Halihazırda kullanıcılar 1 saat, 8 dakika ve 16 saniye içerisinde gönderilmiş iletileri silebiliyor. Lakin son beta güncellemesi sayesinde bu müddet hududu 2 gün 12 saate (toplamda 60 saat) çıkmış olacak.

YÖNETİCİLER, KÜME ÜYELERİNİN İLETİSİNİ SİLEBİLECEK

WhatsApp’ta bildiri silme mühletinin uzamasının haricinde küme yöneticilerine de ekstra avantajlar verilecek. WABetaInfo’dan gelen bilgiye nazaran, küme yöneticileri diğer kullanıcının bildirilerini silme hakkına sahip olacak. Ama yöneticiler için müddet hududunun olup olmadığı şimdilik meçhul.

Android için WhatsApp Beta 2.22.15.8 sürümünde test edilmeye başlayan yeni bildiri özellikleri, kullanıcıların paylaşımlarında daha özgür olmasına fırsat tanıyacak üzere duruyor. İleti silme güncellemesinin tüm kullanıcılara ne vakit açılacağı bilinmiyor.

WhatsApp’ın en büyük rakibi olan Telegram ise kullanıcılarına 48 saat boyunca ileti silme hakkı tanıyor. Yani son güncellemeyle birlikte WhatsApp, Telegram’ın mühlet sonunu geçmiş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.