Yakın etrafına sordu: Sedat Peker neden sustu?

Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) olduğu belirtilen cürüm örgütü önderi Sedat Peker, bir müddettir toplumsal medya hesaplarından yeni paylaşımlarda bulunmuyordu.

Halk TV’de yayınlanan ‘Kayda Geçsin’ isimli programda gazeteci Murat Ağırel, Sedat Peker’in yakın etrafıyla yaptığı konuşmayı aktardı.

Sedat Peker’in yakın etrafına ulaştığını belirten Murat Ağırel, Sedat Peker için memleketler arası çetelere suikast düzenlenmesi üzerine davet gönderildiğinin ulaştığı kişi tarafından kendisine anlatıldığını söyledi.

“Sedat Peker niçin sustu?” üzere sorular sorulduğunu belirten Ağırel, “Sedat Peker’in yakın etrafına ulaşmaya çalıştım. Bununla ilgili sorular sordum” dedi.

“Kendisine (Sedat Peker’e) bir dijital tecrit uygulanıyormuş” diyen Ağırel, şöyle devam etti:

  • Sosyal medyada en ufak bir beğeni dahi yapılsa dijital tecrite ek olarak yaşadığı konuta jammer’lar getirilip telefonla irtibatı kesileceği söylenmiş. Şu anda çocuklarının okulundan ötürü interneti kesmemişler. Lakin şayet bir daha paylaşım yaparsa yahut beğeni-retweet yaparsa bu yola başvuracaklarını söylemişler kendisine. Sonrasında Sedat Peker bununla ilgili metot arıyormuş.

“SEDAT PEKER DE AMAÇMIŞ, KİM ÖLDÜRÜRSE ÖDÜL ALACAĞI AÇIKLANMIŞ”

Ağırel, açıklamasında Sedat Peker için infaz timleri kurulduğunun argüman edildiğini aktararak “Sedat Peker de amaçmış, kim öldürürse ödül alacağı açıklanmış” tabirlerine yer verdi.

Ağırel, şunları söz etti:

  • Belli kümelere, milletlerarası hata çetelerine, milletlerarası tertiplerde kullanılan bu çetelere maksat kişinin ‘kellesi alınması’ üzerine, yani Sedat Peker’e bir suikast yapılması ile ilgili bir muahede yapılmış. Ve bununla ilgili Sedat Peker cephesi şunu söylüyor; milletlerarası cinayet işleyebilen tüm tertiplere açık bir davet olarak kabul edilen bir uygulama yapılmış. Bunu da Sedat Peker’in suikastı için ortaya konulmuş, mükafatlar konulmuş.
  • İnfaz timleri kurulmuş. Bir davet yapılmış, açık davet… “Hedefi kim yok ederse mükafatı alabileceği bir sistem” diye tanım ediliyormuş. Sedat Peker de amaçmış, kim öldürürse ödül alacağı açıklanmış. (Sedat Peker cephesi) Bununla ilgili de bilgilere ulaşmışlar. Bunlar tez mı dedim. Hayır, bunlar artık delillendirme basamağına geldikleri şeylermiş. Bununla ilgili ellerinde bilgiler varmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.