Yeni PS Plus, Türkiye’de kullanıma açıldı! İşte fiyatlar

Geçtiğimiz aylarda duyurulan Game Pass rakibi PS Plus, oyun fiyatlarından endişe edenler için bir ilaç niteliğindeydi. Duyurusundan kısa süre sonra oyun kataloğu ve fiyatlarıyla ilgili de haberlerini paylaştığımız yeni PS Plus sistemi nihayet ülkemizde de kullanıma açıldı. Servisin fiyatlandırmasını ve özelliklerini listeledik.

Xbox platformundaki Game Pass’e rakip olan yeni sistem aylık tek bir abonelikle 700’e kadar oyuna ek ücret olmadan erişmenizi sağlıyor. Fiyatı da göz önünde bulundurulduğunda ülkemiz oyuncuları için epey faydalı olan servis, PlayStation kullanıcıları tarafından şans verilmeye değer.

Yeni PS Plus, rekabetçi özellikleriyle Türkiye’de

Xbox bünyesindeki Game Pass’ten biraz farklı olarak bu sistemde üç farklı paket mevcut. Essential, Extra ve Deluxe olmak üzere ayrılan bu üç paket farklı fiyatlarla farklı özellikler sunuyor. Bu paketleri kısaca karşılaştırırsak şu yorumları yapabiliriz:

  • Essential: Eski PS Plus’ın özelliklerini taşıyor. Ayda iki oyun hediyesi ve çok oyunculu oynama gibi eski avantajlar. Aylık 40 TL, üç aylık 100 TL, 12 aylık 240 TL.
  • Extra: Oyun kataloğuna erişim ve Essential’daki avantajlar. Aylık 60 TL, üç aylık 165 TL, 12 aylık 400 TL.
  • Deluxe: Essential ve Extra özelliklerine erişime ek olarak klasik kataloğa erişim ve oyun yardımı. Aylık 70 TL, üç aylık 190 TL, 12 aylık 460 TL.

Bu detayları incelerken farkın oyun katalogları ve oyun yardımı olduğunu görebiliyoruz. Küçükten başlamak gerekirse, oyun yardımı siz oyundaki bölümleri geçemediğinizde birkaç butona tıklayarak bölümün nasıl geçildiğini videolu olarak anlatan bir sistemdir. Bunu YouTube’daki ‘x bölümü nasıl geçilir’ videolarına benzetebiliriz. Büyük bir avantaj olmasa da bazen ihtiyaç duyacağımız türden.

Oyun kataloğu, Plus’ın getirdiği yaklaşık 500 oyunluk katalog olurken klasik oyun kataloğu daha fazla oyun ekliyor. Klasik katalogda PlayStation’a bugüne kadar çıkmış en sevilen oyunlar yer alıyor. Asıl oyun kataloğu daha geniş olsa da PlayStation klasiklerini de oynamak isteyenler için Deluxe paket daha iyi bir seçim.

A’dan Z’ye yüzlerce oyunun bulunduğu oyun kataloglarını buradan inceleyebilirsiniz. Ancak bu oyunların, serviste daimi olmadığını aklınızda tutun. Örneğin Fallout 4 bu ay mevcut olsa da birkaç ay sonra bu oyun servisten kaldırılabilir. Servise zaman zaman yeni oyunlar eklenecek ve bazı oyunlar kaldırılacak. Bu duruma hazırlıklı olmanızda fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.