Zonguldak’ta eşi öldürülen yaralı koca, adalet istedi

Zonguldak’ın Devrek ilçesi İsmetpaşa Mahallesi’nde terzilik yapan Hacer Alkan ile kahvehanede çalışan ve tıpkı vakitte apartmanın yöneticiliğini yapan eşi Aydın Alkan, 6 Ağustos günü iş yerlerinden çıktıktan sonra buluşup, birlikte meskene döndü.

Hacer Alkan, konutunun önünde gördüğü komşusu ile sohbet ederken, eşi ise 4’üncü kattaki meskenlerine çıktı.

Boğazını kesti

Bu sırada giriş katta oturan Mert Serkan Lülleci (24), dışarı çıkıp Hacer Alkan’a saldırarak bıçakla boğazını kesti.

Çığlık seslerini duyan Aydın Alkan aşağı indi.

Kocasını da yaraladı

Merdivenin altından çıkan Lülleci, bu sefer Aydın Alkan’a bıçakla saldırdı.

Aydın Alkan dışarı çıkıp bağırarak yardım istedi, Lülleci ise kaçtı.

Kadın öldü

İhbar üzerine olay yerine polis ve sıhhat takımları sevk edildi.

Gelen sıhhat grubu Hacer Alkan’ın hayatını yitirdiğini belirledi.

Tedavisi bitti, taburcu oldu

Aydın Alkan ise hastaneye kaldırıldı.

Alkan, tedavisinin akabinde taburcu edildi.

Baltayla direnen saldırgan tutuklandı

Babasına ilişkin meskende yakalanan, polislere balta ile direnince biber gazı kullanılarak etkisiz hale getirilip gözaltına alınan Mert Serkan Lülleci tutuklandı.

Babası azmettirmekten gözaltına alındı

Mert Serkan Lülleci emniyetteki tabirinde, olay akşamı Hacer Alkan ile öteki bir komşunun babası hakkında ileri geri konuştuğunu argüman ederek, mutfaktan aldığı bıçakla evvel Hacer Alkan’a akabinde da koşarak gelen eşi Aydın Alkan’a saldırdığını söyledi.

Soruşturmayı derinleştiren Zonguldak Vilayet Emniyet Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği takımları, Mert Serkan Lülleci’nin babası İsmail Lülleci’yi olayın azmettiricisi olduğu argümanıyla gözaltına aldı.

İsmail Lülleci sulh ceza hakimliğince isimli denetim önlemleriyle özgür bırakıldı.

Dehşet anlarını anlattı

Olay akşamı konuta dönerken eşinin apartmanda bir komşusuyla konuşmak için dışarıda kaldığını söyleyen Aydın Alkan, çığlık sesini duyunca aşağıya koştuğunu tabir etti.

DHA’ya konuyan Alkan, “Merdivenden aşağıya gittim. İsmail Lüleci’nin kapısı kapandı. Ben de eşimi yerde kanlar içinde görünce feleğimi şaşırdım. Merdivenin altında pusu kurmuş, ondan sonra bana saldırmaya başladı. Kara saplı bir bıçakla bana saldırdı. Bıçağı bana vurdu, bunu ittim. Bu kaydı, bıçağa ayağımla bastım, o beni tekrar itti.

“Dışarı kaçtım, bağırdım”

Bıçağı alıp ikinci sefer vurdu. Boynuma, enseme geldi. Enseme vuruşuyla birlikte ben bunu yeniden ittim, dışarı kaçtım. Bağırdım dışarıda, ‘Cankurtaran yok mu? Eşim gitti, eşim öldü. İsmail’in oğlu öldürdü. Kendisi içeride’ dedim. Çabucak ambulans geldi. Bizi hastaneye kaldırdılar, zira olay yerinde eşim hayatını kaybetmişti.” dedi.

“Onu öldürdüm, sıra sende”

Lülleci’nin kendisine saldırırken eşine küfrederek “Onu öldürdüm sıra sende” dediğini söyleyen Alkan, “İçeriden İsmail Lülleci bağırdı, ‘Temizledin mi ikisini birden?’ diye, oğlu soruya yanıt vermedi. Meskende iki kişi olduğunu biliyorum, zira kapı kapandı. Sonra İsmail Lülleci’nin oğlu merdivenin altında tuzak kurmuş sonra bana saldırmaya başladı.” diye konuştu.

Daha evvel şikayetçi olmuşlar

Apartmanın ortak kullanım alanları, aidatlar konusunda yaşanan badireler nedeniyle sorun yaşadıklarını, bu nedenle Lülleci ailesinden şikayetçi olduklarını belirten Alkan, dedi.

“Yapan oğlu azmettirici babası”

Vücudunun çeşitli yerlerine 50’ye yakın dikiş atılan Alkan, yakınlarıyla hastaneye tabip denetimine geldi.

Eşini kaybetmenin acısıyla sık sık gözyaşlarına boğulan Alkan, şikayetçi olduğunu söz ederek, “Canım gitti benim, bir adedim gitti. İsimli makamlara güveniyorum. Ne ceza verileceğini de varsayım ediyorum. Bu, bunun yanına kalmasın. Adalet yerini bulsun. 5-6 yılla 10- 20 yılla bırakılmasını istemiyorum. Yapan oğlu, azmettirici babası.” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.