Alinur Aktaş açıkladı: Hüseyin Turan’ın konseri iptal edildi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş,  29 Temmuz Cumartesi günü Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestrası ile sahne alacak sanatçılar arasında yer alan Hüseyin Turan’ın programdan çıkarıldığını duyurdu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Aktaş, ”61. Bursa Festivali’nin anlaşmaları Bursa Kültür Sanat Turizm Vakfı tarafından seçimden aylar önce gerçekleştirilmişti. Ancak seçim sürecinde ve sonrasında bazı sanatçıların toplumumuzu ayrıştırıcı, değerlerimize saygısızlık yaptığı açıklamalarını gördüğümüzde, buna tepkisiz kalmamız beklenemezdi. Bu nedenle daha önce Melike Şahin konserini iptal etmiştik. Bugün de Hüseyin Turan isimli sanatçıyı konser programımızdan çıkarmış bulunuyoruz. Kültür sanat çalışmalarımızda Millî İradeye ve toplumun değerlerine saygı gösteren sanatçılarla yolumuza devam edeceğimizi bir kez daha belirtmek isterim…” ifadelerini kullandı.

Hüseyin Turan daha önce yaptığı paylaşımda, ismi ‘Yavuz’ olanlara hakaret edip, cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeyenleri aşağılayarak ‘namert’ ifadesini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir