Erdoğan AKP’nin İzmir ilçe adaylarını açıklıyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İzmir ilçe belediye başkan adaylarını açıklıyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

* 5.1 büyüklüğündeki depremden dolayı tüm İzmirlilere geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Rabbim ülkemizi her türlü kazadan, beladan, afetten muhafaza eylesin diliyorum. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Hamza Dağ kardeşimizin ardından bugün de ilçe adaylarımız için bir aradayız. 

* Büyükşehir adaylarımız şehirlerimiz için geliştirdikleri vizyon projelerini açıklamaya da başladılar. Sadece belediyeden beklemeyeceğiz, merkezi yönetim olarak bu milletin efendisi değil, hizmetkarı olan Erdoğan kardeşiniz… Ulaşımı ile suyu ile arıtması ile yeşili ile sosyal destekleri ile ülkemize yakışır belediyelerle geleceğin Türkiye’sine yürüyelim. 

* Milletimiz, 31 Mart’ta şehirlerini, ortak değerlerini istismar siyasetiyle değil eser ve hizmet siyasetiyle yönetecek belediye başkanlarını tercih edecektir. Bizim adaylarımız, belediye başkanlığı koltuğunda oturan ama gözü, gönlü ve aklı başka yerlerde olan isimler gibi değildir, olmayacaktır.

* Türkiye Yüzyılı şehirleri için kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Seçim gecesi Türkiye haritasını Cumhur İttifakı’nın renkleri ile boyuyor muyuz? Geçmişte binlerce yıl boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan bu kadim toprakları bin yıldır vatanımız olarak muhafaza etmek için çok çalıştık. Osmanlı’nın yıkılışının ardından işgal acısını yaşayan bu topraklarda verdiğimiz milli mücadele bir daha böyle bir felaketle karşı karşıya gelmeme irademizin sembolüdür. Mücadelemiz düşmanı İzmir’den denize dökmekle bitmedi. Demokrasi ve kalkınma hamlelerinin önün çeşitli yol ve yöntemlerle hep kesildi. Ülkemizin başına musallat edilen bölücü terör belası da yeniden bu milleti esir etme girişiminin bir parçasıdır. FETÖ ihaneti de aynı projenin farklı yüzüdür. 

* Aklı olan herkes AK Parti döneminin kalkınma dönemi olduğunu kabul eder. Hükümetimizin ilk dönemi vatandaşımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmek için çalışma yanında vesayet güçlerine karşı yürüttüğümüz mücadele ile geçti. Ardından FETÖ ve PKK devreye sokularak milli irade gasp edilerek devletimiz ele geçirilmek istendi. Bu hayasız akınların tamamını boşa çıkardık. 

AYRINTILAR GELECEK…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx