Eylem Tok ve oğlunun gülen fotoğrafları Oğuz Murat Aci’nin ailesini yaraladı: O sırıtışları görünce içim cız etti

Ehliyetsiz kullandığı lüks araçla 5 kişiyi ezip birinin ölümüne neden olan 17 yaşındaki T.C. ile kendisini önce Mısır’a ardından da ABD’ye kaçıran anne yazar Eylem Tok’un geçen günlerde New York’ta çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı. Kazada ölen Oğuz Murat Aci‘nin annesi, “O sırıtışları görünce içim cız etti. Kalbimden bir daha bıçaklanmış gibi oldum, bir daha yaralandım. Yazıklar olsun onlara” derken, babası da “Benim oğlum mezarda, biz ayakta durmakta zorlanıyoruz ama onların neşeleri yerinde, insanlık adına üzüldüm” dedi.

Ünlü estetik doktoru babası Bülent Cihantimur’un lüks otomobilini kullanan 17 yaşındaki T.C. 1 Mart gecesi İstanbul Kemerburgaz’da ATV’leri bozulan grubun arasına son hızla daldı. Kazada 1 çocuk babası 29 yaşındaki Oğuz Murat Aci hayatını kaybetti, arkadaşları da yaralandı. T.C’yi olay yerinden alan annesi Eylem Tok, o gece Mısır’a kaçırdı. Oradan ABD’ye gittiler. T.C.’nin aynı zamanda ABD pasaportu da vardı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Eylem Tok ve oğluna yakalama kararı çıkarttı, Bülent Cihantimur’a ise yurtdışına çıkış yasağı koydu. Eylem Tok ve oğlunu havalimanına götüren çalışanları ise tutuklandı.

T.C. önceki gün New York’un 6. Cadde’si ile 57. Sokak’ın kesiştiği yerde görüntülendi. Eylem Tok yurt dışına kaçtıktan sonra yaptığı açıklamada, “Vicdanım sızlıyor” demişti. Ancak fotoğraflarda ikilinin hal ve tavırları mutlu görünüyordu.

“Kalbimden bir daha bıçaklanmış gibi oldum, bir daha yaralandım”

Hürriyet’te yer alan habere göre, New York’ta çekilen fotoğraflar, kazada oğulları Oğuz Murat’ı kaybeden Aci ailesini derinden yaraladı. Anne Pervin Aci, “Aklı olan böyle güler mi? O sırıtışları görünce içim cız etti. Kalbimden bir daha bıçaklanmış gibi oldum, bir daha yaralandım. Yazıklar olsun onlara. Biliyoruz 2 gün yatacak 3’üncü gün çıkacak o çocuk. Ama bir gün yatmasını istiyorum. O kadının bir gece de olsa çocuğundan ayrı kalmasını istiyorum. Oğlu hapse girince, o ilk gece göreceğim anneyi. Ben 14 gündür oğlumu göremiyorum. Böyle bir vicdan olur mu? Gülmesini değil benim gibi ağlamasını istiyorum. Getirsin o çocuğu bana versin hiç olmazsa devlete yararlı bir evlat yetiştireyim. O anne oğluna düşman. Dışarı atmışlar çocuğu, vermişler iki tane arabayı. Kimin var 16-17 yaşında. Ama Türkiye’yi beğenmiyorlar, Türkiye’nin adaletine güvenmiyorlar. Saçımı süpürge ettim çocuklarımı okutayım diye. Biz çok güzel çocuklar yetiştirdik” dedi.

“Benim oğlum mezarda, biz ayakta durmakta zorlanıyoruz ama onların neşeleri yerinde, insanlık adına üzüldüm”

Özer Aci fotoğrafları gördükten sonra yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Çok üzüldüm. Benim oğlum mezarda, biz ayakta durmakta zorlanıyoruz ama onların neşeleri yerinde. Gülücükler savuruyorlar. İnsanlık adına üzüldüm. Ama şunu bilsinler bu resmi çeken vatandaş benim tarafımda. Her şeyden önce burnunun dibine kadar yaklaştığımı bilsin. Birkaç gün önce oğlum Oğuz’un kuzeni Silivri’de elim bir trafik kazasında vefat etti. Kamyon sürücüsü serbest bırakıldı. Eminim şu 14 günlük sürede kendi çocuğu da serbest bırakılırdı. Ben ona da razıyım. Eylem Tok’un annesi dolaylı olarak bugün taziyeye geleceğini söyledi. Biz de ‘Kızını ve torununu adalete teslim ettiği gün gelsin’ dedik. O anne eğer üzgün olsaydı benim yanımda olurdu, çocuğunu adalete teslim ederdi. Ben adaletin yerini bulacağına inanıyorum. Son gülen biz olacağız.”


TIKLAYIN – Eylem Tok ve oğlunu ABD’de fotoğraflayan kişi konuştu: Neşe ve kahkahalarını görünce kanım dondu!

ABD’ye kaçan Eylem Tok ve oğlunun New York’ta fotoğrafları çekilirken gülmelerine tepki yağdı: “Sahtekârlığın karesi”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx