Honda Marine, İlk ‘V8 Dıştan Takmalı Motoru BF350’yi Dünya Prömiyeriyle Tanıttı

Honda Marine, yeni nesil ‘V8 dıştan takmalı motoru BF350’yi, 21 Eylül’de Cenova Uluslararası Boat Show’da düzenlenen dünya prömiyeri ile tanıttı. Olağanüstü teknolojik özelliklerle donatılan BF350, üstün performansı ile Honda’nın dıştan takmalı deniz motorlarında bugüne kadar ki en yüksek gücü sunuyor.

 

Anadolu Grubu’nun otomotiv çatısı altında faaliyet gösteren şirketlerinden Anadolu Motor, Honda Marine’in yeni nesil ‘V8 dıştan takmalı motoru BF350’yi, 21 Eylül’de Cenova Uluslararası Boat Show’da düzenlenen dünya prömiyeri ile tanıttığını açıkladı. 

Honda’nın en güçlü motoru

Olağanüstü teknolojik özelliklerle donatılan BF350(350 HP), üstün performansı ile Honda’nın dıştan takmalı deniz motorlarında bugüne kadar ki en yüksek gücü sunuyor.

VTEC™ (Değişken Zamanlamalı Supap Kontrol Sistemi) teknolojisine sahip V8 motorla güçlendirilen BF350 (350 HP); yüksek performansı, düşük ses ve titreşim seviyeleri ile tekne kullanıcılarına konforlu ve heyecan verici bir deneyim sunmayı amaçlıyor.  

Honda Motor Avrupa Baş Mühendisi ve Başkanı Katsuhisa Okuda, 350 beygir gücündeki BF350 motoru; Honda Marine’nin müşteri deneyimini iyileştirme konusundaki kararlılığının, hassas mühendislik anlayışının ve inovasyon kabiliyetinin bir sonucu olarak değerlendiriyor. 

60 derece açılı 5 litrelik silindir hacimli V8 motora sahip olan BF350’nin BLAST™ (Düşük Hızlarda Güçlendirilmiş Tork) modunda çalışma özelliği, anında ve güçlü bir hızlanma sağlıyor. Sabit hızlarda ise ECOmo devreye girerek, yakıt tüketimini düşürüyor. Ekstra güç gerektiğinde VTEC™ teknolojisi, her RPM aralığında performansı optimize ederek, benzersiz bir; güç, tork ve verimlilik sağlıyor.

Honda Marine’in BF350(350 HP) modeli; Cruise Control (Hız Sabitleyici Sistem), Tilt Limit ve Trim Support (Trim desteği) gibi akıllı sistemlerle de müşteri deneyimini geliştirmeyi ve kullanım kolaylığını artırmayı hedefliyor. Ekrandan Cruise Control (Hız Sabitleyici Sistem) öğesini seçip, seyir hızını ayarlamak mümkün. Tilt limit ise yanaşma esnasında tekne ve motorda oluşabilecek hasarları engellemek adına daha önceden ayarlanan trim açısına kadar motoru kaldırıyor. Trim limiti aktif etmek için düğmeye iki kere basmak yeterli oluyor. Trim Support ise yakıt tasarrufu sağlanmasında önemli rol oynuyor. Sisteme entegre edilen O2 sensörü, yakıt tüketimini sudaki oksijen seviyelerine göre ayarlayarak, yanma verimini optimize ediyor. 

V8 dıştan takmalı motora, yeni BF350 (350 HP) kontrol ünitesi eşlik ediyor. BF350 motor kontrol ünitesi, IST (Akıllı Vites Değiştirme ve Gaz Kelebeği) özelliğine sahip olmakla birlikte birden fazla motoru tek bir kolla kontrol etme avantajı sunuyor.

Honda Marine, V8 dıştan takmalı motor BF350’nin (350 HP) suyla uyumlu ince silueti ile yeni ve kendine özgü bir tasarım sunuyor. Akuamarin gümüşü veya grand prix beyazı ile kaplanan motor, üç boyutlu krom kaplama logosu ve estetik tasarımı ile büyük beğeni topluyor.

Honda’nın V8 dıştan takmalı motoru BF350 (350 HP), Anadolu Motor güvencesiyle 2024 yılının Şubat ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.   

 

Anadolu Motor hakkında

Anadolu Grubu’nun otomotiv çatısı altında faaliyet gösteren şirketi Anadolu Motor, 50 yılı aşkın motor üretim ve pazarlama tecrübesiyle dünyanın önde gelen motor üreticileri arasında yer alıyor. Kendi markası “ANTOR”la motor üretimi yapan Anadolu Motor, Türkiye’de tek silindirli dizel motorlarda ilk ve tek üretici olma unvanını taşıyor.

2023 ylının ilk çeyreğinde Antor 3 LD 510 tek silindirli dizel motorları, Avrupa standardı olan Stage 5’e uyumlu hale getiren Anadolu Motor, dünyada Stage 5 sertifikasına sahip ilk 5 şirket arasında yer alıyor. 

Anadolu Motor, üretimini yaptığı ANTOR markalı motorların yanı sıra üretim ve ithalatını gerçekleştirdiği ANTRAC markalı; çapa makinesi, motopomp, benzinli ve dizel motorlu jeneratör ürün grubuyla da müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunuyor.

Honda Güç Ürünleri’nin ve Honda Marine dıştan takma deniz motorlarının distribütörü olan Anadolu Motor, 2022 yılının son çeyreğinde İsveç merkezli OXE Marine firmasıyla da OXE dizel motorlar için distribütörlük anlaşması imzalamıştır. 

Anadolu Motor, 55 bin ünite üretim kapasitesine sahip olan Gebze fabrikasında ürettiği Antor motorları ve Antrac markalı; çapa makineleri, motopompları, benzinli ve dizel motorlu jeneratörleri, bugün 50’den fazla ülkeye ihraç ediyor.

İleri teknoloji çözümleriyle müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen Anadolu Motor, Türkiye’nin 81 ilinde 200 bayi ve 400 anlaşmalı servis ile hizmet veriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx