Ünlü Türk DJ Vahşice Öldürülmüştü! Cinayetin Detayları Ortaya Çıktı

Ünlü Türk radyocu Koray Alpergin’in cesedi geçtiğimiz yıl İngiltere’nin Essex bölgesindeki ormanlık alanda bulunmuştu. Alpergin’in cinayeti ile ilgili sır perdesi ise aralanmaya başladı. Genç adamın kız arkadaşı ile birlikte beyaz bir minibüsle kaçırıldıktan sonra vahşi bir şekilde katledilmeden önce yaşadıkları ve son sözleri ortaya çıktı…

İngiltere’de geçen yıl 15 Ekim’de radyoculuk yapan 43 yaşındaki DJ Koray Alpergin vahşice katledilmişti. Yakınları tarafından kayıp başvurusu yapılan, Bizim FM isimli radyo istasyonunun sahibi Koray Alpergin’in cansız bedeni Oakwood Hill Sanayi Sitesi yakınlarındaki boş bir arazide bulunmuştu.

Kafasına isabet eden tek kurşunla hayatını kaybettiği belirlenen Alpergin’in cesedinin daha sonra yakılmaya çalışıldığı ortaya çıktı.

BEYAZ BİR MİNİBÜSLE KAÇIRILMIŞ

Olayla ilgili soruşturma başlatan İngiliz polisi, DJ Koray Alpergin’in 13 Ekim Perşembe günü saat 22:30 sıralarında Türkiye’den kendisini ziyarete gelen 33 yaşlarındaki kız arkadaşıyla birlikte Ebony Crescent, Enfield’deki evlerinin önünde beyaz bir minibüse bindirildiğini tespit etti.


OLAYLA İLGİLİ 4 KİŞİ TUTUKLANDI

Olayla ilgili ilk etapta 3 kişi gözaltına alınırken bu sabah saatlerinde cinayet şüphesiyle 55 yaşındaki bir adam Tottenham’da gözaltına alındı. Suç Uzmanı Başmüfettiş Kate Kieran, Koray Alpergin’in öldürülmesiyle ilgili o dönem yaptığı açıklamada, “Bu çok sayıda suç mahallini içeren son derece hızlı ve karmaşık bir olay.
Şu an 4 kişi olayla ilgili elimizde, kız arkadaşının sağlık durumu ise iyi Koray’ı kaçıranların muhtemelen kendisi tarafından bilindiği ve bunun rastgele bir saldırı olmadığı ihtimali üzerinde duruyoruz.

Enfield ve Essex sakinlerini temin ederim ki buradaki olaylar zincirini anlamak ve sorumluları adalete teslim etmek için kesinlikle elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Olayla ilgili bilgisi olan ya da bir şey hatırlayanların bizimle iletişime geçmesini istiyoruz.

Evinizin önündeki güvenlik kameralarına tekrar bakmanızı rica ediyoruz” ifadelerini kullanmıştı. Geçtiğimiz yıl yaşanan korkunç cinayet ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.


SON SÖZLERİ

İngiliz Daily Mail’de yer alan bir haberde, Alpergin’in ölmeden önceki son sözleri paylaşıldı. Alpergin, kendisini kaçıran çete tarafından bayılana kadar dövülmeden önce kız arkadaşına ‘sessiz ol aşkım’ demiş.

KORKUNÇ İŞKENCE

Öte yandan haberde, Alpergin’in beysbol sopasıyla dövüldüğü, korkunç işkence yöntemlerinin yanı sıra üzerine kaynar su döküldüğü, kız arkadaşının ise iki gün boyunca tuvalete kilitlendiği yazıldı.

Mahkemede, Alpergin’in çıplak cesedinin köpek gezdiricisi tarafından bulunmadan önce ormanlık alana atıldığı ve kullanılan araçlar ile ateşe verildiği belirtildi.

Gözaltına alınan Tejean Kennedy (33), Samuel Owusu-Opuku (35), Junior Kettle (32) ve Ali Kavak (26) cinayeti reddetse de Steffan Gordon (34) cinayeti kabul etti.

Mahkemede, Alpergin’in kız arkadaşı Gözde Dalbudak, elinde metal ekmek bıçağı olan bir adamın yanlarında belirdiğini ve ona çenesini kapatması gerektiğini söylediğini ifade etti. 3 veya 4 adamın Alpergin’i kucaklayarak arabaya bindirdiğini belirten Dalbudak, Alpergin’in son sözlerinin ise ‘sessiz ol aşkım’ olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx