Yargı’da Mercan’ın sözleri yürek sızlattı! ‘Babamı da güldürebilir misin?’

Başrollerinde Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz’in paylaştığı, kadrosunda Hüseyin Avni Danyal, Uğur Polat, Cezmi Baskın, Zeyno Eracar, Uğur Aslan, Arda Anarat, Pınar Çağlar Gençtürk, Nilgün Türksever, Onur Özaydın, Beren Nur Karadiş, Zeynep Atılgan ve Merve Ateş gibi isimlerin yer aldığı Yargı 80’inci bölümüyle ekrana geldi.

GÜL’DEN METİN İTİRAFI

Aylin annesinin karşısına çıkıp Metin’in birşeyini alıp almadığını sordu. Gül de Metin ile arasında bir şeyler olduğunu itiraf etti.

PARLA ENDİŞELİ

Efe babasını gördükten sonra kendine gelemedi. Tuğçe erkek arkadaşını verdiği destek ile biraz da olsa iyi hissetti. O sırada Parla karakola geldi. Ilgaz’a Çınar’ın kendini kaybettiğini, alkol içerek kendini daha kötü bir hale soktuğunu ifade etti. Tuğçe, Çınar’la konuşmak için karakoldan çıktı. Parla, Çınar’ın başına bir şey gelmesinden korktuğunu söyledi.

CEYLİN, MELTEM’E YARDIM EDİYOR

Babası tarafından maruz kaldığı olumsuzluklara, şiddete daha fazla dayanamayarak ölümüne sebep olan Meltem’e, Ceylin ve Yekta yardım ediyor. Ilgaz’ın adeletinden Meltem’i korumaya çalışan Ceylin, savcı geldiğinde nasıl davranması gerektiğini söyledi.

OSMAN İŞ BAKIYOR

Osman hazırlanmış ayna karşısında kendine bakıyordu, Aylin, ‘Hayırdır Osman yolculuk nereye?’ dedi. Osman, iş görüşmesine gideceğini söyledi. Aylin ilk şaşırdı sonrada sitemle kapıyı vurup odadan çıktı.

MELTEM, ILGAZ’IN ÖĞRENECEĞİNİ DÜŞÜNÜYOR

Ilgaz olay yerinde ifade aldıktan sonra Meltem’in kardeşi Atilla’nın yanına gelerek annesiyle ablasının bir şeyler sakladığını bildiğini, ne olduğunu onun bildiğini düşündüğünü ifade etti. O sırada Yekta hemen müdahale ederek Ilgaz’ın Atilla’ya baskı kurmasını engelledi. Meltem, ‘Ölsün diye bekledik başında, başka türlü eziyeti bitmeyecekti ki… Anlayacak o savcı’ diyerek Ceylin’e korkusunu ifade etti.

MERCAN’IN SÖZLERİ YÜREK SIZLATTI

Mercan eğitmeni ile konuşuyordu. Mercan eğitmenine, “Babam… Onun babası Metin dede, gitti melek oldu. Onu da güldürebilir misin?’ dedi. Psikolog Ceylin ve Ilgaz’la konuşurken, “Çok olgun, çok akıllı bir kız Mercan, müthiş bir gözlemci. Babanızın vefatından da bahsetti bana, tabii ne kadar üzüldüğünüzden de. Bu durum onu da etkilemiş, üzülmüş. Sizi güldürmemi istedi benden” dedi. Bu sözleri duyan Ilgaz gülümseyerek kızına sarılmamak için kendini zor tuttuğunu söyledi.

EFE KÖTÜ HABERİ ILGAZ’A SÖYLEDİ

Efe, Ilgaz’la görüşmek istedi. Efe yanına gelen Ilgaz’a şu ifadeleri kullandı:

Savcım haberler biraz can sıkıcı. Kadir Adarlı’nın avukat ordusu mahkemeye her gün dilekçe yazıyor, itiraz. Tutukluluğun tekrar değerlendirilmesi için işte bir ton bahane. Kadir Adarlı da bütün suçlamaları reddediyor. Kara para akladığını, örgüt lideri olduğunu, bütün suçlamalarını… Metin amiri de ben öldürdüm, beni de kaçıran adamlar öldürdü. Bende mağdurum. Düşmanlarım tarafından kaçırıldım. Onlardan kaçarkende polise yakalandım diyor. Adamlarının da hiçbiri satmıyor, aralarında itirafçı yok. Biz de emri verdiğine dahir bir delil bulamadık.

MERDAN, KADİR’İN KARŞISINDA

Merdan, hapishaneye Kadir’i ziyarete geldi. Kadir, Merdan’a neden geldiğini sordu. Merdan da Kadir’e bir kağıt bir de kalem fırlatarak kasanın yerini sordu. Kadir’in kızıyle eşinin ABD’den geleceğini öğrendiğini belirterek onlarla tehdit etti. Merdan mağdur ettiği kızlar için parayı kullanacağını ifade etti.

METLEM CEYLİN’E TEŞEKKÜR ETTİ

Ilgaz’ın yanından çıkan Meltem, Ceylin’e teşekkür etti. Meltem evinin önünde şu ifadeleri kullandı: Ceylin abla, ben sana ne kadar teşekkür etsem az. Ben böyle çok alışık değilim iyiliklere. Hayat yine zindan olacak sandım. Ben o kadar alışmışım ki kazık yemeye, son dakikaya kadar beni satacaksın diye düşündüm ama şüphe ettiğim sen değilsin he, hayat. Bu güne kadar pek yüzüme güldürmedi hayat.

Meltem’in annesi ‘Allah senden razı olsun kızım, sen olmasan ne yapardık’ dedikten sonra Yekta’ya dönerek ‘Senden de beybaba’ dedi. Yekta duydukları karşısında şarkınlığını gizleyemedi.

ILGAZ PARÇALARI BİRLEŞTİRDİ

Ilgaz olay yerine tekrardan geldiğinde Atilla’nın yara olan elini gördü. Mercan’ın psikoloğunun dediklerini, parçaları birleştirerek cinayeti Atilla’nın işlediğini anladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx