Dövme Yaptırmadan Önce Mutlaka Dikkat Etmeniz Gereken 4 Önemli Nokta!

TikTok’da viral olan bir video, dövme yaptırmak isteyenlere dikkat etmesi gereken 4 noktayı anlatıyor. Gelin beraber keşfedelim.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/224…

Herkes bir kere dövme yaptırmayı aklından geçirmiştir.

pek çok insan gibi aklınızdan dövme yaptırma düşüncesi geçtiğinden eminiz. Bugün ise TikTok’da dövme yaptıracakların dikkat etmesi gereken 4 şeyi paylaşayan bir dövme uzmanının tavsiyelerini sizinle paylaşıyoruz.

Dövmenizin sonu böyle olsun istemezsiniz, değil mi?

Öyleyse dövme yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken 4 nokta neymiş beraber keşfedelim.

1. Yapılan en büyük hata yanlış tasarım seçmektir.

TikTok’da videoyu paylaşan dövme uzmanına göre seçtiğiniz fotoğrafın yaptırmak istediğiniz dövmeyi tam olarak yansıttığından emin olmanız gerekiyor. Eğer seçtiğiniz fotoğraf yeteri kadar oranlı değilse ya da çalıştığınız dövme sanatçısı yeteri kadar yetenekli değilse sonunuz fotoğraftaki gibi olabilir.

2. Yapılan en büyük hatalardan birisi ise yanlış yere dövme yaptırılması.

Evet hepimiz bir zamanlar genç olduk. Ani bir hışımla aniden yüzünüze dövme yaptırmak isteyebilirsiniz. Her şeyinizi toplayıp bir dövme sanatçısına gitmeden önce biraz düşünün. Görünen bir bölgeye ve özellikle yüzünüze dövme yaptırmanız demek her gün bu seçiminiz ile karşı karşıya gelmeniz demektir. Ayrıca iş bulmanız için de oldukça sorun yaratacaktır. Gerçekten de yaptırmak istediğinize emin misiniz?

3. Bilinmeden yapılan en büyük hata ise iyileşme sürecine dikkat edilmemesi.

Dövme yaptırdığınız zaman cildinizin o bölgesi oldukça hassaslaşır. Bu da güneşlenmek gibi aktivitelerden bir süre uzak kalmanız demek olacaktır. Bu yüzden özellikle yaz aylarında dövme yaptırırken dikkatli olmanız gerekir.

Bir diğer nokta ise dövme yaptırdıktan sonra yüzmemektir.

Dövme yapılan bölge hala hassas olduğu için yüzmeniz enfeksiyon kapma riskini arttırabilir. En iyisi dövme yaptırdıktan sonra bir süre denizlerden ve havuzlardan uzak durmanız olacaktır.

4. Seçtiğiniz dövme sanatçısının tecrübesiz olması.

Evet, dövme yaptırmak bazen gerçekten pahalı olabilir. Biraz da olsa düşük ücrete dövme yaptırmak isterken ara sokaklardaki küçük yerlere gözünüz kaymış olabilir. Yine de bu dövmeyi hayatınız boyunca taşıyacağınızı unutmayın.

Tecrübesiz bir dövme sanatçısı tarafından yapılan çalışma siz ne kadar dikkat etseniz de hayal kırıklığı olabilir.

Sonuçta bu kadar ucuz olmasının bir sebebi var değil mi? Daha sonra sildirme parası ile uğraşmak istemiyorsanız en iyisi bilinen iyi bir dövme sanatçısına gidin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx